سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مجروح شدن بیش از 500 نفر در سوانح رانندگی یک هفته اخیر قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مجروح شدن بیش از 500 نفر در سوانح رانندگی یک هفته اخیر قم


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم از کشته و مجروح شدن 564 نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته قم خبر داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم خبر داد

محمدرضا حسنی امروز در قم با اشاره به عملکرد اورژانس قم طی هفته گذشته گفت: از تاریخ 27 تیر ماه 94 تا سوم مرداد ماه هفت هزار و 919 تماس در اورژانس قم به ثبت رسید.

وی به ماموریت‌های انجام شده در این مدت اشاره و اعلام کرد: مجموع تماس‌های ثبت شده در اورژانس قم منجر به انجام هزار و 251 ماموریت شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: هزار و چهار ماموریت انجام شده در این مدت مربوط به ماموریت‌های شهری و 47 مورد دیگر نیز مرتبط با ماموریت‌های جاده‌ای بوده است.

حسنی آمار سوانح ترافیکی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: 429 مورد از ماموریت‌های انجام شده در این مدت شامل ماموریت‌های حوادث ترافیکی بوده است.

وی در خصوص کیفیت ماموریت‌ها بیان کرد: 334 ماموریت انجام شده شهری و 95 مورد دیگر نیز به ماموریت‌های جاده‌ای اختصاص داشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با اشاره به آمار مصدومان این حوادث ابراز کرد: سوانح ترافیکی این مدت متاسفانه با مجروح شدن 561 نفر و کشته شدن سه نفر همراه بود.

حسنی اضافه کرد: 181 نفر از مجروحان به صورت سرپایی در محل خدمات درمانی را دریافت کرده و 376 نفر دیگر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

وی به آمار ماموریت‌های مرتبط با موتورسیکلت سواران اشاره و اظهار کرد: 251 مورد از ماموریت‌های این مدت به موتورسیکلت سواران اختصاص داشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با اعلام اینکه 286 نفر در حوادث مربوط به موتورسیکلت سواران مجروح شدند افزود: 125 نفر از این مجروحان به صورت سرپایی درمان شده و  160نفر دیگر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

// فارس

آدرس کوتاه :