رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مجروح شدن 489 نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مجروح شدن 489 نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته قم


رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم از کشته و مجروح شدن 489 نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته قم خبر داد.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم خبر داد

محمدرضا حسنی امروز درقم با اشاره به عملکرد اورژانس قم در هفته‌ای که گذشت گفت: در این مدت 7 هزار و 264 تماس در اورژانس قم به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه مجموع تماس‌های ثبت شده در اورژانس قم به انجام یک‌هزار و 126 ماموریت منجر شد، ادامه داد: از مجموع ماموریت‌های صورت گرفته در این مدت یک‌هزار و 11 ماموریت شهری و 155 مورد ماموریت نیز جاده‌ای بوده‌ است.

حسنی با اعلام اینکه 403 مورد از ماموریت‌های انجام شده مرتبط با حوادث ترافیکی بوده است بیان کرد: 367 مورد از این ماموریت‌ها شهری و 36 مورد دیگر نیز جاده‌ای بوده است.

وی آمار مجروحان حوادث ترافیکی را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: در این حوادث 489 نفر مجروح شده و یک نفر نیز کشته شد.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: 180 نفر از این مجروحان به صورت سرپایی در محل حادثه خدمات درمانی را دریافت کرده و 207 نفر دیگر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

حسنی با اشاره به حوادث مرتبط با موتورسیکلت سواران ابراز کرد: این حوادث 306 مورد ماموریت را به خود اختصاص داد.

وی مجروحان حوادث مرتبط با موتورسیکلت سواران را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در این حوادث 361 نفر مجروح شدند که 154 نفر آنها به صورت سرپایی درمان شده و 207 نفر دیگر به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این خصوص 293 ماموریت شهری و 13 ماموریت دیگر جاده‌ای بوده است.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث رخ داده در این مدت اشاره کرد و گفت: حادثه برخورد وانت با پژوی 206 در محور اراک به قم قبل از امامزاده جعفر (ع) از جمله این حوادث بود.

وی در تشریح جزئیات این حادثه اظهار کرد: این حادثه منجر به مجروح شدن 6 نفر شد که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم در ادامه افزود: مجروحان این حادثه توسط سه دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

حسنی به برخورد پژو با گاردریل به عنوان یکی دیگر از حوادث این مدت اشاره کرد و ادامه داد: در این حادثه که در کمربندی شاه جمال به میدان 72 تن رخ داد پنج نفر مصدوم شدند که مجروحان به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی حادثه شغلی ریزش آوار کانال تونل را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در این حادثه دو نفر مجروح شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ابراز کرد: در این حادثه یک نفر از مجروحان جان خود را از دست داد و مجروح دیگر به مراکز درمانی انتقال داده شد.

حسنی اضافه کرد: در حادثه دیگری که بر اثر برق گرفتگی در جاده قدیم قم – تهران روی داد مردی حدودا 45 ساله جان خود را از دست داد.

// فارس

آدرس کوتاه :