جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مجوز سفر به آمریکا برای کشتی‌گیر قم صادر نشد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مجوز سفر به آمریکا برای کشتی‌گیر قم صادر نشد


ناکامی در کسب نتیجه از سه رویداد مهم داخلی و خارجی، مانع از صدور مجوز سفر به مسابقات قهرمانی جهان برای کشتی‌گیر استان قم شد.

به دلیل ناکامی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی

 بعد از پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در سال 2014 که هادی علیزاده‌پورنیا نماینده کشتی قم در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان بود، امسال انتظار جامعه کشتی قم این بود که علی زینتی‌رفاه در مسابقات جهانی حضور یابد.

این در حالی است که بعد از مسابقات جهانی سال گذشته هادی علیزاده‌پورنیا به دلیل آسیب‌دیدگی از تیم ملی کشتی فرنگی فاصله گرفت و دیگر نتوانست به این تیم بازگردد، اما درخشش علی‌ زینتی‌رفاه در مسابقات کشوری، بین‌المللی و جام جهانی کشتی فرنگی همگان را نسبت به موفقیت وی در کسب سهمیه اعزام به مسابقات جهانی امیدوار کرده بود.

زینتی‌رفاه بعد از موفقیت در کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان کشور در سال 1393 به تیم ملی راه یافت و روند موفقیت‌های خود را با کسب مدال نقره جام بین‌المللی تختی نیز ادامه داد، اما بعد از آن با افت شدیدی مواجه شد و نتوانست توفیقات خود را تکرار کند.

علی زینتی‌رفاه فرنگی‌کار موفق استان قم در اسفند ماه سال گذشته همراه با تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان راهی رقابت‌های بین‌المللی در کشور مجارستان شد، اما نتوانست در این مسابقات برابر حریفان خود موفق ظاهر شده و مدال کسب کند.

در ادامه علی زینتی‌رفاه بار دیگر به عنوان یکی از اعضای تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی جایزه بزرگ در کشور ترکیه حضور یافت، ولی از این رقابت‌ها نیز با توجه به حذف در مرحله دوم نتوانست مدال و عنوانی به دست آورد.

این در حالی است که زینتی رفاه در سال 1393 و در جریان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی بزرگسالان کشور توانست با شایستگی و با عبور از سد تمام حریفان خود مقام نخست، عنوان قهرمانی و نشان طلای وزن 80 کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.

این کشتی‌گیر بعد از به دست آوردن مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور توانست جواز حضور در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران را کسب کند و بدین ترتیب یکی از نفرات مورد نظر کادر فنی تیم ملی ایران در مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ جام تختی باشد.

همه علاقه‌مندان به کشتی خوب می‌دانند که مدال گرفتن از رقابت‌های مهم و معتبری همچون جام بین‌المللی تختی کار بسیار سختی است، اما علی زینتی رفاه در این رقابت‌ها بار دیگر پرقدرت ظاهر شد و خود را به دیدار نهایی رساند تا اینکه مدال نقره این پیکار‌ها را کسب کرد.

این درخشش فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم استان قم موجب شد تا زینتی‌رفاه بیش از پیش موردنظر کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ایران قرار بگیرد، ولی در خرداد ماه که مسابقات مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در مشهد مقدس آخرین فرصت نماینده کشتی قم برای عضویت در تیم ملی اعزامی به رقابت‌های جهانی بود، زینتی‌رفاه باز هم نتوانست از آن استفاده کند و جالب این است که بین 9 کشتی‌گیر حاضر در وزن 80 کیلوگرم رتبه آخر را کسب کرد.

اکنون که کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران برای آغاز دور جدید تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی از روز پانزدهم تیرماه برنامه‌ریزی کرده است در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان از البرز، یوسف اخباری از تهران و میلاد خسروی از لرستان حضور دارند و خبری از نماینده کشتی قم نیست.

بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی کشورمان، اردوی جدید تیم ملی کشتی فرنگی ایران برای شرکت در رقابت‌های جهانی 2015 آمریکا و گزینشی المپیک 2016 برزیل، در خانه شماره یک کشتی تهران برگزار می‌شود و تا روز 26 تیرماه ادامه خواهد داشت.

// فارس

آدرس کوتاه :