جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

محدودیت‌ فعالیت عکاسان خبری در قم لغو شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

محدودیت‌ فعالیت عکاسان خبری در قم لغو شد


با دستور مستقیم فرمانده انتظامی استان قم، محدودیت‌های ایجاد شده برای فعالیت عکاسان خبری لغو شد.

به دستور فرمانده انتظامی قم

 سردار کاظم مجتبایی پس از نشستی با برخی از عکاسان خبری استان قم، دستور لغو محدودیت فعالیت عکاسان خبری را صادر کرد.

در نامه‌ای که از سوی معاونت اجتماعی ناجا در قم خطاب به خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری ارسال شده است، ضمن تأکید بر همدلی و همزبانی میان نیروی انتظامی و اصحاب رسانه، آمده است: «بنا به فرموده فرمانده انتظامی استان قم، نامه شماره 75 / 15 / 2719 مورخ 21 / 5 / 94 ارسانی از معاونت اجتماعی ناجای قم لغو و مفاد آن کن لم یکن اعلام می‌گردد».

در نامه‌ای که مفاد آن لغو شده است و خبرگزاری تسنیم قبلا آن را منتشر کرده، هرگونه فعالیت عکاسی در استان قم منوط به هماهنگی  قبلی و اخذ مجوز از سوی ناجا ذکر شده بود و متخلفان از این دستور به «ضبط وسائل تصویربرداری» و «برخورد مقتضی» تهدید شده بودند.

در پی ارسال این نامه برای رسانه‌ها، موجی از اعتراض در بین عکاسان خبری و خبرنگاران به راه افتاد و خبرگزاری تسنیم نیز با انتشار این نامه، آن را نتیجه اعتراض عکاسان خبری به برخوردهای برخی از پرسنل ناجا دانست.

روز گذشته در نشست صمیمانه و غیر خبری برخی از عکاسان خبری با فرمانده انتظامی قم، سردار مجتبایی بر همراهی و همدلی میان پلیس و جامعه خبری قم تاکید کرد و از برخی برخوردهای نادرست، اعلام برائت کرد. وی همچنین دستور لغو محدودیت‌های ایجاد شده از سوی معاونت اجتماعی را نیز صادر کرد و ابراز امیدواری کرد که عکاسان و خبرنگارن همانند قبل نیروی انتظامی را در ایفای وظایف خطیر خود، همراهی کنند.

آدرس کوتاه :