رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

محرومیت تالاب‌های استان قم از اعتبارات ملی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: 10 درصد استان قم از تالاب تشکیل شده اما متاسفانه این بخش تاکنون از اعتبارات ملی محروم بوده است.

مدیرکل محیط زیست استان قم مطرح کرد

 

 سید رحمان دانیالی دوشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور رییس سازمان محیط زیست کشور در تالار امام رضا قم برگزار شد گفت: ما منویات مقام معظم رهبری، سیاست‌های کلی دولت و رویکردهای زیست محیطی سازمان محیط زیست کشور را همواره مدنظر قرار داده‌ایم و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته تا کنون اثرات مثبت آن‌ها را شاهد باشیم.

وی افزود: تا کنون تلاش کرده‌ایم با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌های بی‌طرف گام‌های مثبتی در راستای تنویر افکار عمومی برداریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم معرفی جاذبه‌های گردشگری استان را از جمله اقدامات انجام شده خواند و ابراز کرد: استان قم دارای جاذبه‌های گردشگری خوبی است که چندان شناخته شده نیستند به همین خاطر یکی از برنامه‌های ما معرفی این جاذبه‌هاست و امیدواریم سبب جذب گردشگر به این استان شوند.

وی با اشاره به وضعیت تالاب‌های استان تصریح کرد: 10 درصد استان قم از تالاب تشکیل شده اما متاسفانه این بخش تاکنون از اعتبارات ملی محروم بوده و اقدامات مناسبی در راستای جلوگیری از پدیده ایجاد ریزگردهای تالابی صورت نگرفته است.

دانیالی بیان کرد: اینکه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با قوی‌ترین اکیپ و بهترین نیروهایشان به قم سفر کرده‌اند بیانگر حساسیت ویژه دولت نسبت به وضعیت محیط زیست این استان است./ فارس

آدرس کوتاه :