جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

محفل بزرگ قرآنی در نیمه رمضان در جمکران برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

محفل بزرگ قرآنی در نیمه رمضان در جمکران برگزار می‌شود


معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و هفدهم ماه مبارک رمضان سالروز تاسیس مسجد مقدس جمکران به امر مبارک امام عصر(عج) محفل قران برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران:

 به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام عباس ابراهیمی در تشریح برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: به مصداق فرمایش شریف پیامبر اکرم (ص) که فرمودند «إِنَّمَا نُصِبَتِ الْمَسَاجِدُ لِلْقُرْآنِا»، برنامه‌های قرآنی جزء اصلی‌ترین اهداف بنای مساجد است.

وی ادامه داد: از همین رو هدف کلان خادمان فرهنگی مسجد مقدس جمکران ایجاد فضایی مناسب و الگوی فرهنگی و تربیتی برای ترویج، تبیین و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و سیره اهل‎بیت(ع) در میان زائران و نمازگزاران مسجد مقدس جمکران است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است خاطرنشان کرد: این ماه فرصت ویژه‌ای برای ایجاد بستر‌های فرهنگی به منظور انس بیشتر و بهره‌مندی از معارف ناب قرآن کریم است و مسجد مقدس جمکران نیز در ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی تدارک دیده است.

ابراهیمی برگزاری محفل بزرگ قرآنی در آستانه نیمه ماه مبارک رمضان را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و ابراز کرد: همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و هفدهم ماه مبارک رمضان سالروز تاسیس مسجد مقدس جمکران به امر مبارک امام عصر(عج) محفل قران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این محفل با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه در روز سه شنبه نهم تیر ماه مصادف با شام سیزدهم رمضان از ساعت 22 و 45 با حضور قاریان برجسته بین‌المللی از جمهوری اسلامی ایران و کشور به همراه اجرای تواشیح توسط گروه بین المللی معراج برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران مراسم جزء خوانی قرآن کریم با حضور قاریان برجسته و ممتاز به همراه تفسیر کوتاه و مختصر آیات را یکی دیگر از برنامه‌های مسجد مقدی جمکران در ماه مبارک رمضان دانست و ابراز کرد: مسابقه «یک جرعه ازنور» با رویکرد تفسیری هر روز هنگام برگزاری مراسم جزء خوانی و کارگاه آموزشی «تربیت فرزند قرآنی» با شعار هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی از دیگر برنامه‌هایی است که در این ایام و شب‌های قدر در شبستان قرآنی به اجرا خواهد رسید.

به همت معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برنامه‌هایی همچون نمایشگاه قرآنی در شبستان قرآنی در نیمه دوم ماه مبارک رمضان، اجرای طرح انس با قرآن ویژه کودکان در برنامه شب‌های قدر در مرکز گل نرگس و برگزاری ایستگاه تصحیح قرائت نماز با حضور اساتید حافظ و قاری در شب‌های چهارشنبه، جمعه و لیالی قدر نیز اجرا خواهد شد. / فارس

آدرس کوتاه :