جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مخاطرات مواد مخدر با روشی نوین به دانش آموزان، آموزش داده شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مخاطرات مواد مخدر با روشی نوین به دانش آموزان، آموزش داده شود


فرماندار قم گفت: مخاطرات آلودگی مواد مخدر با شیوه ای نوین به دانش آموزان، آموزش داده شود.

سیار عنوان داشت؛

رضا سیار در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قم، با تاکید بر گسترش همکاری های بیشتر ستاد پیشگیری از مواد مخدر استان با اداره کل آموزش و پرورش برای آشنایی دانش آموزان از مخاطرات آلودگی به مواد مخدر اظهار داشت: باید یک شیوه و روش نوینی در این زمینه اعمال و کلاس به کلاس و نفر به نفر در مدارس آموزش های لازم به دانش آموزان و خانواده های آنها ارائه شود.

فرماندار قم در ادامه با بیان اینکه هزینه ای که خرج درمان معتادان در استان قم طی یک سال می شود، معادل با بودجه سالیانه این استان است، گفت: البته پولی که برای مصرف مواد مخدر دود شده و به هدر می رود، چند برابر بودجه استان می باشد.

وی افزود: طبق آمار جهانی درمان معتادان بویژه معتادان به مواد مخدر صنعتی تنها 30 درصد احتمال موفقیت دارد.

فرماندار قم تصریح کرد: مسوولان باید ضمن توجه فراوان به این مساله، راهکارهای لازم برای مقابله با آن را تدبیر کنند.

سیار گفت: برای ممانعت از گرفتاری جامعه بویژه نسل جوان در دام این بلای خانمان سوز، حتی کمترین نقش آفرینی ها نیز در این زمینه ارزشمند است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت آشنایی دانش آموزان با زیان های اعتیاد به مواد مخدر بویژه پدیده شوم اعتیاد صنعتی، تصریح کرد: هم اکنون نگرانی ها از گرایش جوانان و دانش آموزان به مواد مخدر صنعتی زیاد شده است، لذا باید مطالعات مربوط به بحث راه های مقابله با پیشگیری از این معضل به صورت کاربردی در دستور کار نواحی مختلف آموزش و پرورش استان قرار بگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم نیز در این جلسه با تاکید بر مهارت آموزی در کنار سواد آموزی، گفت: با سواد بیکار برای کشور می تواند معضل باشد و نباید تنها به دنبال آموزش به بی سوادان بود.

'نصرالله بازوند' با بیان اینکه دغدغه مسوولان همواره باسواد کردن بیسوادان است، افزود: باید دغدغه اصلی کشور اشتغال افراد آموزش دیده و تحصیلکرده باشد.

وی با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ پشت میزنشینی و گرایش به مشاغل آسان، از معضلات جامعه محسوب می شود، افزود: توسعه هر مملکتی به دست کارگران آن است.

بازوند با تاکید بر اینکه سوادآموزی بدون مهارت فایده ای ندارد، گفت: نهادهایی همچون آموزش و پرورش و آموزش عالی باید هرچه بیشتر با بخش صنعت ارتباط برقرار کرده و در خصوص نیازهای شغلی جامعه به منظور منطبق کردن آموزش های خود با این نیازها اطلاعات لازم را کسب کنند.

معاون نهضت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم نیز در این جلسه گفت: دوره تحکیم سواد برای جلوگیری از بازگشت به بیسوادی افراد کم سواد در استان قم در حال برگزاری است.

حجت الاسلام 'محمد رضا قاسمی نیا ' با بیان اینکه هم اکنون هفت هزار و 300 نفر در سه دوره سواد آموزی استان در حال تعلیم هستند، افزود: نهادهایی مانند ثبت احوال می توانند در شناسایی افراد بیسواد به آموزش و پرورش استان کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به نقش نهضت سواد آموزی در آگاهی بخش به جامعه هدف خود در خصوص مضرات مصرف مواد مخدر، تصریح کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر استان می تواند با تهیه بسته های آموزشی فرهنگی پیرامون مضرات مواد مخدر، آنها را در اختیار نهضت سواد آموزی قرار داده تا این بسته ها بین سواد آموزان توزیع شود.

آدرس کوتاه :