جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مداحان پیشکسوت مداحان نسل جوان را تربیت کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مداحان پیشکسوت مداحان نسل جوان را تربیت کنند


آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: عزاداری برای امام حسین(ع) سرمایه بزرگی است که آثار و برکات زیادی برای جامعه دارد و بسیاری از مشکلات به‌وسیله عزاداری برای اباعبدالله(ع) برطرف می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی:

 آیت‌الله مکارم شیرازی ، در دیدار با اعضای کانون مداحان و شاعران قم که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد اظهار داشت: عزاداری برای امام حسین(ع) سرمایه بزرگی است که آثار و برکات زیادی برای جامعه دارد و بسیاری از مشکلات به‌وسیله عزاداری برای اباعبدالله(ع) رفع می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر لزوم توجه ویژه به برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) بیان کرد: مداحان اهل بیت(ع) و نویسندگان و بانیان، مجلس عزاداری امام حسین(ع) را اداره می‌کنند و اگر این سه گروه رفتار صحیحی داشته باشند عزاداری‌های اباعبدالله(ع) دارای شور و شعف خاصی می‌شود.

وی با بیان اینکه مداحانی که اعمال نادرست دارند و مداحان نسل جوان، باید به‌وسیله مداحان پیشکسوت تربیت و اصلاح شوند، گفت: باید آب زلال را در مراسم عزاداری امام حسین(ع) جاری کنیم.

مرجع تقلید شیعیان ابراز کرد: اعضای کانون مداحان و شاعران باید با نوشتن نامه‌ای به مراجع تقلید و علما خواستار رسیدگی به وضعیت مداحان شوند چراکه این موضوع سبب می‌شود تا مداحان برخی نکات و خط قرمزها را رعایت کنند./تسنیم

آدرس کوتاه :