حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷

مداد رنگی برنامه ای با هدف تقويت خودآگاهي در كودكان - روابط عمومی

 

 برنامه توليدی و تركيبی «مداد رنگی» برنامه ای براي کودکان قمی است که با موضوعات اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و دینی روی آنتن شبکه قم می‌رود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، برنامه توليدي و تركيبي«مداد رنگي» برنامه اي  براي كودكان قمی كه هر روز ساعت 16:30 دقيقه به مدت 45 دقيقه به تهيه كنندگي مهدي نيك روش و كارگرداني وحيد درخشش فر با موضوعات اخلاقي، اجتماعي، فرهنگي و ديني بر روي آنتن شبكه استانی نور مي رود.

مهدي نيك روش تهيه كننده برنامه با اشاره به روز جهاني كودك گفت: كار براي كودكان بايد به گونه اي باشد كه تمام شاخصه هاي اجتماعي و رفتاري را بتوان از همان دوران كودكي در آنها نهادينه نمود  روز جهاني كودكي روزي است براي تكريم از مقام و منزلت بزرگ مردان و زنان كوچكي كه با استفاده از آموزه هاي مناسب و تقويت حس خود آگاهي مي توانند قدم هاي بزرگي را براي سربلندي كشورشان بردارند.

وحيد درخشش فر كارگردان برنامه مداد رنگي با اشاره به رنج سني كودكان شركت كننده گفت : كودكان 6 تا 12 ساله در اين برنامه حضور دارند و در هر قسمت ما به يك موضوع اخلاقي براي آنها مي پردازيم و در مناسبت ها نيز همچون ايام محرم با دعوت از كارشناسان ديني به توليد برنامه وي‍ژه ايام محرم با موضوعيت كربلا مي پردازيم تا كودكان نيز بتوانند با زبان كودكانه با واقعه بزرگ كربلا آشنا شوند .

وي گفت : در سري جديد توليد اين برنامه براي ارتباط بيشتر مخاطبين كودك از بازيگران نمايشي استفاده شده است و ما در كارگرداني برنامه سعي كرديم از ريتم تند و شاد نورپردازي هاي شاد و گفتار كودكانه استفاده نماييم تا كودكان بتوانند در عين اجراي برنامه ارتباط موثرتري با آن برقرار كرده و احساس خستگي نكنند.

وي با اشاره به رقابت در توليدات رسانه اي براي كودكان بخصوص رسانه هاي خارجي گفت : افرادي كه براي كودكان كار توليد مي كنند بايد افرادي خلاق ، علاقمند و متعهدي باشند ما براي اينكه بتوانيم فرهنگ غني ايراني و اسلامي را به كودكان اين سرزمين آموزش بدهيم بايد از شيوه هاي نوين و متنوعي براي جذب آنها استفاده كنيم .

وي در پايان با اشاره به همه دست اندركاران و متوليان امر توليد محتواهاي توليدي براي كودكان گفت : ما هر آنچه براي برنامه هاي كودكان هزينه نمائيم كم هست چون همين كودكان هستند كه آينده سازان كشورند و ما بايد در توليد برنامه هاي جذاب و تاثيرگذار كوشا باشيم و با ايجاد اتاق فكرهاي مناسب توليدات فاخري را به كودكان سرزمينمان ارائه نمائيم.

آدرس کوتاه :