سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

مدعیان خادم حرمین چطور به یک کشور اسلامی حمله می کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مدعیان خادم حرمین چطور به یک کشور اسلامی حمله می کنند


یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مدعیان خادم حرمین چطور به خود اجازه می‌دهند که به یک کشور اسلامی حمله کنند.

آیت الله جوادی آملی؛

آیت الله عبدالله جوادی آملی در درس تفسیر قرآن کریم اظهار داشت: اگر الآن آمریکا قد کشیده و در دنیا قدش از دیگران بلند‌تر است درست می‌گوید که قدش بلند‌تر است اما زیر پای او ۷۰ میلیون قبر است که از جنگ اول و دوم جهانی شکل گرفته است.

وی با طرح این سئوال که آیا کشتن انسان‌ها و ایستادن روی قبر آنها تمدن و علم است؟ ادامه داد: اگر دانشمندان ایرانی و غیر ایرانی را از آمریکا بردارند چیزی ندارند چون اینها نه ابوریحان و ابن سینا و نه رازی و دیگران را داشته‌اند و قبل از کشف کریستف کلمب این‌ها چهار تا روستایی بودند.

استاد برجسته حوزه اضافه کرد: الان که قدشان بلند است محصول حداقل ۷۰ میلیون کشته است که روی تل قبر‌هایشان ایستاده‌اند آن وقت دائم از گزینه تحریم و گزینه نظامی و کذا و کذا صحبت می‌کنند.

وی تأکید کرد: ملت‌ها هرگز نباید اجازه دهند کسانی که روی قبر دیگران ایستاده و قد کشیده‌اند و رجزخوانی می‌کنند سروری دنیا را بکنند.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: انبیاء آمده‌‌اند که راه را نشان دهند، تا انسان نه بیراهه برود و نه راه کسی را ببندد و ماهیت دنیا را به ما نشان دهند تا در بازی و بازیگری گرفتار نشویم.

آیت الله جوادی آملی حمله عربستان به یمن را محکوم کرد و گفت: اینها که مدعی خادم حرمین هستند چطور به خود اجازه می‌دهند که به یک کشور اسلامی حمله کنند.

آدرس کوتاه :