جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: در سال 93 و با مجموعه اقدامات پیشگیرانه، تعداد طلاق‌های ثبت شده در قم کاهش داشته است. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: در سال 93 و با مجموعه اقدامات پیشگیرانه، تعداد طلاق‌های ثبت شده در قم کاهش داشته است.


مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: در سال 93 و با مجموعه اقدامات پیشگیرانه، تعداد طلاق‌های ثبت شده در قم کاهش داشته است.

مدیرکل بهزیستی قم عنوان کرد

رضا سلیقه امروز در قم با بیان اینکه حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدامات خوبی توسط بهزیستی قم صورت گرفته است اظهار کرد: از جمله این آسیب‌ها می‌توان به طلاق اشاره کرد به طوری که رتبه قم از نظر این آسیب، در سطح کشور کاهش یافته است.

وی افزود: لازم است باز هم تلاش کنیم تا رتبه قم از نظر میزان طلاق در سطح ملی باز هم کاهش یابد و تعداد طلاق‌های ثبت شده کمتر شوند.

مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه در حال حاضر 70 نوزاد و همچنین کودکان سنین بالاتر در شیرخوارگاه‌های بهزیستی قم نگهداری می‌شوند گفت: در بحث پیشگیری از اعتیاد هم 80 مرکز و هشت کمپ درمان سرپایی طی سال گذشته پذیرای 7 هزار نفر بوده‌اند ضمن اینکه دو مرکز نیز برای کارتن‌خواب‌های قم تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: شهرداری معمولا متکدیان را از سطح شهر جمع‌آوری می‌کند و به بهزیستی تحویل می‌دهد که آموزش و ارائه مشاوره به آنها در مراکز بهزیستی صورت می‌گیرد.

سلیقه با اشاره به اینکه دو هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی قم ساخته خواهد شد عنوان کرد: تاکنون 700 باب منزل تحویل شده و 200 واحد هم آماده تحویل هستند که میزان کمک بهزیستی برای این منظور 4 تا 10 میلیون تومان بوده و البته تسهیلات نیز در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان قم افزود: سهم آورده مددجویان در ساخت این منازل 25 تا 35 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه اقدامات خیرین در قم پر رنگ‌تر از دیگر استان‌هاست گفت: برخی خیرین آماده ساخت مسکن برای مددجویان هستند ولی هزینه‌ای بابت پروانه ساخت پرداخته نمی‌کنند بنابراین لازم است شورا و شهرداری در این زمینه وارد عمل شوند و تمهیداتی برای اجرایی شدن نیت خیرین بیندیشند زیرا بهزیستی به‌تنهایی اعتباری برای ساخت مسکن ندارد.

// فارس

آدرس کوتاه :