جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مراسم دعای ام داوود - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

مراسم دعای ام داوود

مراسم دعای ام داوود


Loading the player...

ام داوود

روايت شده:هر صاحب اندوهى اين دعا را بخواند حق تعالى او را از اندوه و غم رهايى بخشد.

خداي من سلام!
خداي مهربون من سلام!
از همه هياهوي دنيا کندم و اومدم سه روز در بست در خدمتت؛ اومدم که سه روزي باهات خلوت کنم؛ اومدم بشينم و بشيني يه کم کارام رو حلاجي کنم؛ ببينم يک سال چي کار کردم و يک سال چيکار ميخوام بکنم.
صدق الله العلي العظيم! صدق است و درست است کلام تو اي خداي من! اي محبوب من! عزيز من! معبود من!
خدايي که جز تو کسي رو ندارم. خدايي که فقط تو هستي که وقتي بهت دل بستم، وقتي بهت تکيه کردم خيالم راحته هيچ وقت، هيچ چيز نمي تونه تو رو از من جدا کنه. چرا که فقط و فقط تويي که حي قيومي.
آدما طمع دارن! حريصن! حسودن! هميشه دنبا چيزي هستن که کسي نداشته باشه! دنبال کسي هستند که فقط مال خودشون باشه، بعد هم که به دست ميارنش، براش مي خونن:

عمل امّ داود كه مهم‏ترين‏ اعمال ايام البيض است،و براى برآمدن حاجات و برطرف شدن سختيها،و دفع ستم ستمكاران بسيار مؤثّر است. و كيفيت آن بنابر آنچه در كتاب «مصباح» شيخ آمده چنين است:چون بخواهد اين عمل را بجا آورد،روزهاى سيزدهم، چهاردهم و پانزدهم را روزه بدارد، سپس در روز پانزدهم هنگام ظهر غسل كند و چون وقت ظهر داخل گردد، نماز ظهر و عصر را با ركوع،و سجود نيكو بجا آورد،در جايى خلوت كه چيزى او را مشغول نكند، و كسى با او سخن نگويد.

چون از نماز فراغت‏ يابد،رو به جانب قبله كند، و سوره «حمد» را صد مرتبه و سوره «توحيد» را نيز صد مرتبه و«آية الكرسى» را ده مرتبه بخواند،و بعد از اينها قرائت كند سوره‏هاى» انعام،بنى اسرائيل(اسراء)، كهف، لقمان، يسى، صافات، حم سجده، حمعسق، حم دخان، فتح، واقعه، ملك، ن، اذا السّماء انشقّت» و پس از آن را تا آخر قرآن، و چون از اينها فارغ شود دعاي آن را بخواند.

روز پنج شنبه ، روز آخر اعتکاف ، اعمال ام داود از حرم مطهر حضرت معصومه(س) مسجد اعظم بطور زنده ومستقيم پخش شد.

 

عوامل اين برنامه:

تهيه کننده:خانم رضواني

گزارشگر: آقاي اشرفي

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.