جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

مراسم سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) با محوریت مسجد جمکران برگزار شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مراسم سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) با محوریت مسجد جمکران برگزار شود


نشست هیئت امنای ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی کشور در مسجد مقدس جمکران با 2 محور اصلی برگزاری باشکوه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) به محوریت مسجد مقدس جمکران و مقابله با جریان‌های خرافی در جمکران برگزار شد.

 نشست هیئت امنای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی با حضور حجت‎الاسلام والمسلمین رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران، حجت‎الاسلام والمسلمین دکتر صابر جعفری، حجت‎الاسلام والمسلمین اسدی قائم مقام دبیرخانه ستاد و نمایندگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مرکز تخصصی مهدویت و نهادهای فعال مهدویت کشور در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

سید مجید امامی رئیس مرکز پژوهش‌ مسجد مقدس جمکران در این جلسه اظهار داشت: امیدواریم این ستاد با همت و نیت خیر اعضا با دغدغه توسعه فعالیت‌های مهدوی، کارهای مثمر ثمری را به انجام برساند و در این راه رویکرد جدی اعضای هیات امنا بسیار مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی، در تشریح فعالیت‌های دبیرخانه ستاد گفت: ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی آمایشی از موسسات و فعالان داشته باشد تا با شناسایی، جذب و هماهنگی مجموعه‌هایی که در ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت تلاش می کنند در صدد اصلاح و پالایش این فضا برآید.

وی افزود: هدف کلی از تاسیس این ستاد، ایجاد همگرایی، هم افزایی، تبیین مواضع و ارتقای فعالان در عرصه‌های مهدویت است.

اسدی تصریح کرد: شناسایی و جذب موسسات و فعالان عرصه مهدویت، آشنایی فعالان با موسسات مرتبط با توجه به حیطه فعالیتشان، آشنایی موسسات با یکدیگر، آشنایی فعالان با ستاد هماهنگی فعالیت مهدوی، شناسایی نقاط قوت و ضعف فعالان و خلاهای فعالیتی و نحوه برخورد با آسیب ها و شبهاتی که مطرح می شود.

وی گفت: از جمله برنامه هایی که در این عرصه می توان انجام داد می‌توان به برگزاری همایش یک روزه، فراخوان عمومی برای تمامی فعالان، توزیع فرم برای ثبت مشخصات فعالان و استفاده از آن برای ایجاد بانک جامع اطلاعات، ارایه سیاست‌های کلان جهت هماهنگی و هم افزایی فعالان، تهیه و ارایه گزارشی از وضعیت فرهنگ مهدویت در جامعه، بررسی آسیب‌های پیش رو در فرهنگ مهدویت، برگزاری نمایشگاه معرفی آثار و فعالیت‌های عضو ستاد و تمهیدات سخت افزاری اشاره کرد.

اسدی بیان کرد: تشکیل کارگروه برنامه ریزی، فراخوان و هماهنگی برای حضور و شرکت فعالان در نشست، هماهنگی با صدا و سیما و خبرگزاری‌ها جهت تبلیغ و پوشش خبری نشست، آماده سازی سالن و محل نشست، دعوت از مسئولین نهادها و سازمان‌ها و دعوت از سخنرانان و قاری و مداحان و مجریان، از دیگر فعالیت‌هایی است که در این رابطه می‌توان انجام داد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان نیز در این نشست بر برنامه‌ریزی و اجرای بی‌نقص و اثر گذار برنامه‌ها با مشارکت همه دستگاه‌ها تاکید کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران ضمن تاکید بر اجرای برنامه‌های فراگیر و اثر گذار در سالروز امامت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) بر استفاده از ظرفیت این روز برای تجدید عهد حداکثری جامعه با امام زمان(علیه السلام) به منظور خنثی کردن فعالیت‌های خرافی و نادرست در زمینه مهدویت تاکید کرد.

در این نشست، نظرات مختلف درباره نحوه اجرای این طرح ها بررسی و مجموع نظرات برای تصویب این طرح ها بیان شد./تسنیم

آدرس کوتاه :