رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مراقبت و صیانت از یک انتخابات سالم وظیفه همه دستگاه های اجرایی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مراقبت و صیانت از یک انتخابات سالم وظیفه همه دستگاه های اجرایی است


فرماندار قم، گفت: مراقبت و صیانت از یک انتخابات سالم وظیفه همه دستگاه های اجرایی است.

سیار بیان داشت؛

رضا سیار در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان قم در سال جدید در سالن جلسات فرمانداری، اظهار داشت: انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از مهمترین وقایع سیاسی سال 94 است.

وی با بیان اینکه این انتخابات برای کشور و نظام اسلامی بسیار مهم و سرنوشت سازاست، افزود: این رویداد سیاسی هم به لحاظ موضوعی و هم از نظر اجرایی اهمیت زیادی دارد، لذا با توجه به مسوولیت خطیر دولت بویژه وزارت کشور در خصوص انتخابا،ت مسوولیت مستقیم آن بر عهده فرمانداران و بخشداران گذاشته شده است.

سیار با تاکید بر تلاش و اهتمام همه مدیران دستگاه های اجرایی برای هر چه بهتر برگزار شدن انتخابات اسفندماه، تصریح کرد: مدیران نباید به جانبداری از جریان یا کاندیداهای خاصی در این انتخابات بپردازند، و کاملا بی طرفی خود را حفظ کنند.

فرماندار قم خاطر نشان کرد: طبق قانون مسوولان و کلیه کسانی که سمت های اجرایی دارند، در صورت تمایل به جانبداری و انجام فعالیت های انتخاباتی به سود کاندیدایی باید از کارهای اجرایی منفک شوند.

وی با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور در خصوص انتخابات در پیش رو و ارایه آن به همه دستگاه های اجرایی استان، تصریح کرد: ستاد راهبردی انتخابات نیز در استان تشکیل شده، و کلیه نظرات، پیشنهادات و راه کارها در جلسه های آن مطرح، و پیگیری های لازم در مورد آنها انجام می شود.

فرماندار قم همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: تاکنون جهان هیچ کشوری را که تا این حد بر سر حقوق مسلم خود به رغم همه زورگویی های استکبار مصمم باشد، ندیده است.

وی پیشرفت های کشور و تیم مذاکره کننده هسته ای را مرهون رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب و تدبیر دولتمردان عنوان کرد، و افزود: شکست تحریم های اقتصادی دشمن در سایه همزبانی دولت و ملت از مهمترین اتفاق های سال 94 است، که به لطف پروردگار در نیمه نخست امسال تحقق پیدا می کند.

فرماندار قم همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی دستگاه های اجرایی در سال 93 و کمبودهای اعتباری و اجرایی آنها، تصریح کرد: دولت در سال 94 سیاست انقباظی خود را در بحث بودجه دنبال می کند.

وی با اشاره به ضرورت پرهیز از اسراف و جدی گرفتن مساله صرفه جویی در نهادهای دولتی، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی اگر می خواهند، در سال 94در پرداخت های خود به کارکنان با مشکل مواجه نشوند، باید صرفه جویی را سر لوحه کار خود قرار دهند.

آدرس کوتاه :