جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

مربی تیم ملی هدایت تیم کشتی صبای قم را بر عهده گرفت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مربی تیم ملی هدایت تیم کشتی صبای قم را بر عهده گرفت


مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان هدایت تیم کشتی صبای قم را در مسابقات لیگ جهانی 2014 کشتی فرنگی بر عهده گرفت.

لیگ جهانی کشتی فرنگی؛

مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان هدایت تیم کشتی صبای قم را در مسابقات لیگ جهانی 2014 کشتی فرنگی بر عهده گرفت.

بعد از پایان مسابقات کشتی آزاد لیگ جهانی 2014 به میزبانی کشورمان اکنون قرار است نخستین دوره پیکارهای لیگ جهانی کشتی فرنگی به انجام برسد و بر همین اساس یکی از تیم‌های حاضر در این مسابقات تیم کشتی فرنگی صبای قم خواهد بود.

در واقع رقابت‌های لیگ جهانی کشتی فرنگی روزهای دوازدهم تا چهاردهم آذرماه به میزبانی کشورمان و شهر آبادان برگزار می‌شود و تیم کشتی فرنگی صبای قم که موفق به ایستادن در مکان دوم مسابقات لیگ کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور شده به عنوان یکی از نمایندگان ایران در این مسابقات حضور می‌یابد.

این در حالی است که نمایندگان اتحادیه جهانی برای نظارت بر رقابت‌های لیگ جهانی کشتی فرنگی و آزاد معرفی شده‌اند و بعد از برگزاری پیکارهای کشتی آزاد لیگ جهانی در روزهای ششم و هفتم آذرماه با حضور ابراهیم مصطفی داور المپیکی از مصر به عنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی، اکنون مسابقات رشته کشتی فرنگی لیگ جهانی 2014 برگزار می‌شود.

بر همین اساس در رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی لیگ جهانی سال 2014 که روزهای سیزدهم و چهاردهم آذرماه با حضور تیم‌هایی از کشورهای مطرح کشتی جهان برگزار خواهد شد، یوکسل داور المپیکی از کشور ترکیه نماینده این اتحادیه است.

فدراسیون کشتی میزبانی این دوره از رقابت‌های لیگ جهانی کشتی فرنگی را که به پیشنهاد فدراسیون ایران برای نخستین‌بار با شرکت باشگاه‌های کشورهای مطرح کشتی فرنگی و آزاد دنیا به میزبانی کشورمان برگزار می‌شود، به هیئت کشتی استان خوزستان و شهر آبادان واگذار کرده است.

یکی از تیم‌های کشتی فرنگی شرکت‌کننده در این مسابقات، تیم کشتی فرنگی صبای قم است که با هدایت کادر فنی بومی و البته با حضور مربی تیم‌های ملی کشتی فرنگی نونهالان، نوجوانان و جوانان کشورمان یعنی روح‌الله میکائیلی به این رقابت‌ها اعزام خواهد شد.

این در حالی است که شاخص‌ترین چهره در بین مربیان فعال کشتی فرنگی استان قم در سال‌های اخیر، روح‌الله میکائیلی است و این مربی در رقابت‌های مختلف داخلی و برون‌مرزی در دوران کشتی خود افتخارات و موفقیت‌های متعددی کسب کرده است.

میکائیلی یکی از پرافتخارترین کشتی‌گیران تاریخ کشتی قم است که بعد از سال‌ها حضور در میادین مختلف داخلی و برون‌مرزی کشتی با پیراهن تیم‌های ملی و باشگاهی رده‌های سنی مختلف اکنون تجربیات خود را در اختیار نسل آینده‌دار کشتی قم قرار می‌دهد.

این مربی سازنده و موفق کشتی استان قم بعد از اینکه شاگردان زیادی را در باشگاه کشتی خود در شهر مقدس قم تربیت و به تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف کشتی معرفی کرد سپس هدایت تیم‌های ملی را عهده‌دار شد تا در رده ملی تجربیات خود را به کشتی‌گیران منتقل کند.

میکائیلی در چند سال اخیر همراه با تیم‌های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان در مسابقات مختلف جهانی و آسیایی مربیگری کرده و در حال حاضر یکی از چهره‌های توانمند عرصه مربیگری کشتی فرنگی کشور به‌شمار می‌رود و تیم کشتی فرنگی صبای قم را به مقام نایب قهرمانی لیگ سال 1393 کشور رساند و اکنون هدایت صبا را در نخستین دوره لیگ جهانی کشتی فرنگی بر عهده دارد.

در کادر فنی تیم کشتی فرنگی صبای قم در نخستین دوره مسابقات لیگ جهانی کشتی فرنگی به میزبانی آبادان، ناصر مهرآراء تهرانی و مهدی عالمی به عنوان مربی در کنار روح‌الله میکائیلی حضور دارند و این مربی را در راه کسب افتخار از این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.

آدرس کوتاه :