جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مربی قم سرپرست تیم ملی در مسابقات بین‌المللی ترکیه شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مربی قم سرپرست تیم ملی در مسابقات بین‌المللی ترکیه شد


مربی مطرح و صاحب‌نام کشتی قم به عنوان سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در مسابقات بین‌المللی ترکیه انتخاب شد.

در رده سنی نوجوانان

 در حالی که موفقیت‌های متعدد کشتی قم در مسابقات داخلی و برون‌مرزی سال جاری به ویژه در رشته کشتی فرنگی موجب شده تا مربیان قمی نیز در کانون توجه قرار بگیرند، یکی از مربیان مطرح کشتی قم سرپرست تیم ملی شد.

توجه ویژه به رشد و توسعه کشتی از رده‌های سنی پایه موجب شده است تا کشتی قم در یک دهه اخیر همواره در رده‌های سنی مختلف دارای نماینده در تیم‌های ملی باشد و هر ساله از رقابت‌های متعدد بین‌المللی، آسیایی، جهانی و جام جهانی کشتی فرنگی و همچنین چند میدان بین‌المللی کشتی آزاد مدال بگیرد.

این موفقیت‌ها علاوه بر اینکه نگاه فدراسیون کشتی، کادر فنی تیم‌های ملی و کارشناسان و تحلیل‌گران کشتی را به کشتی‌ و کشتی‌گیران قم معطوف کرده، همچنین موجب شده تا توانمندی مربیان کشتی قم در تربیت کشتی‌گیران مستعد و آینده‌دارد مورد توجه قرار بگیرد.

بر همین اساس چهره‌ای همچون روح‌الله میکائیلی که هنوز چند سالی از پایان دوران حرفه‌ای حضور وی در میادین کشتی می‌گذرد بلافاصله در مربیگری کشتی فرنگی اوج گرفت و توانست مربیگری در تیم‌های ملی کشتی فرنگی نونهالان، نوجوانان و جوانان ایران را تجربه کند.

اکنون نیز دیگر چهره موفق مربیگری در کشتی قم و کشورمان یعنی سیدموسی طباطبایی مورد اطمینان و اعتماد فدراسیون کشتی قرار گرفته و به عنوان سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان برای حضور در مسابقات برون‌مرزی سال 2015 انتخاب شده است.

طباطبایی در یکی از سفرهای جدید تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان به رقابت‌های برون‌مرزی که روزهای آغازین خرداد ماه صورت می‌گیرد به عنوان سرپرست، این تیم را در رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی به میزبانی کشور ترکیه همراهی می‌کند.

این در حالی است که رقابت‌های بین‌المللی پیش‌روی ملی‌پوشان کشتی فرنگی کشورمان با عنوان آتالای و یاشار ارکان برگزار می‌شود و بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته از سوی فدراسیون کشتی، اعضای تیم ملی روزهای ششم تا یازدهم خردادماه در شهر ازمیر ترکیه به میدان می‌روند.

اسامی نفرات اعزامی به این رقابت‌ها نیز مشخص شده و تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با سرپرستی سیدموسی طباطبایی از قم در اوزان 42، 50، 54، 58 و 100 کیلوگرم با رقبای شرکت کننده در این دوره از مسابقات به رقابت خواهد پرداخت.

بر این اساس در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در وزن 42 کیلوگرم امید آرامی، در وزن 50 کیلوگرم مهدی حسنی‌نژاد، در وزن 54 کیلوگرم محمد غلامی، در وزن 58 کیلوگرم رضا تقی‌زاده و در وزن 100 کیلوگرم جاسم حبیبی به میدان می‌روند و مربیگری تیم ملی کشورمان در این رقابت‌ها را یک مربی از استان سیستان و بلوچستان عهده‌دار خواهد بود.

این اعزام در حالی صورت می‌گیرد که در اردوی فعلی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان مهدی قربانی در وزن 42 کیلوگرم، محمدجواد رضایی در وزن 46 کیلوگرم و علیرضا نجاتی در وزن 50 کیلوگرم 3 نماینده کشتی استان قم هستند و برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان مد نظر مربیان تیم ملی قرار دارند.

// فارس

آدرس کوتاه :