جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

مردم در تأمین امنیت قم نقش تعیین‌کننده‌ای دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مردم در تأمین امنیت قم نقش تعیین‌کننده‌ای دارند


دادستان قم در همایش تخصصی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم گفت: مردم در تأمین امنیت استان، وظیفه و سهم تعیین‌کننده‌ای دارند.

گنجی بیان داشت؛

مصطفی برزگرگنجی در همایش تخصصی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم که به منظور آگاه‌سازی صنف بانوان آرایشگر استان و با شرکت معاون اجتماعی استانداری، رئیس پلیس آگاهی و معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم در تالار امیران برگزار شد، بر ضرورت آگاهی‌بخشی به این صنف در زمینه پیشگیری از جرایم و به خصوص مواد مخدر تأکید کرد.

وی افزود: امروزه مواد مخدر صنعتی، جایگزین نوع سنتی آن شده است که با توجه به در دسترس بودن، مصرف آسان و آسیب‌های فراوان آن می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای مصرف‌کننده به همراه داشته باشد.

گنجی شیشه را به عنوان خطرناک‌ترین ماده مخدر صنعتی در کشور نام برد و عنوان کرد: مصرف مستمر این ماده به مدت حداقل شش ماه، موجب مرگ برخی سلول‌های مغزی می‌شود که حتی این سلول‌ها پس از ترک اعتیاد نیز قابل برگشت نخواهند بود و زندگی معتاد با توهم قرین خواهد بود.

دادستان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رضایتمندی 80 درصدی شهروندان و مسافران از امنیت این استان در ایام نوروز خاطرنشان کرد: همان گونه که دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و دیگر سازمان‌ها و مسئولان استانی در برقراری امنیت، اقدامات و فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند آحاد جامعه نیز به اندازه خود در تأمین امنیت وظیفه و سهمی بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه استان قم رتبه نخست تأمین امنیت در کشور را داراست، اظهار کرد: اگر امنیتی فراهم است، بخشی از آن در گرو همراهی مردم بوده، پس حرمت و احترام خود را حفظ و مراقبت کرده و اطراف خود را کنترل کنید.

گنجی به رصد مستمر آرایشگاه‌های زنانه در استان اشاره کرد و در خصوص تردد مشتریان مشکوک در این آرایشگاه‌ها هشدار داد و بر ضرورت مراقبت بیشتر تاکید کرد.

آدرس کوتاه :