جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

مردم سرمایه اصلی حکومت اسلامی هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مردم سرمایه اصلی حکومت اسلامی هستند


- تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در صحنه بودن مردم را سرمایه‌ای برای نظام دانست و گفت: مردم در حکومت اسلامی، نقشی محوری و تأثیرگذار دارند.

امام جمعه قم:

آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار مدیر کل امور مالیاتی استان قم در سالن محراب حرم مطهر گفت: قم بر اساس روایات، حرم اهل بیت(ع) است؛ منظور از قم، تنها حرم کریمه اهل بیت(س) نیست، بلکه تمامی مناطق قم مد نظر بوده است.

وی با بیان این که مدیریت در استان قم با توجه به این جایگاه نسبت به دیگر جاها تفاوت‌هایی دارد، افزود: کسی که در قم عهده دار مسئولیت است، باید اقتضائاتی را در نظر بگیرد و بر اساس آن کار کند.

امام جمعه قم، در صحنه بودن مردم را سرمایه‌ای برای نظام برشمرد و گفت: مردم در حکومت اسلامی، نقشی محوری و تأثیرگذار دارند، به گونه‌ای که از ابتدای خلقت، تمامی انبیا و فرمانروایان الهی، نسبت به این مسئله اهتمام داشتند، چیزی که حکومت طاغوت بر خلاف آن عمل می‌کند.

وی افزود: حکومت‌های طاغوت ارزشی برای مردم قائل نیستند؛ این تفکری صهیونیستی است که  خود را برتر می‌دانند و دیگران را موجوداتی برای به خدمت گرفتن در مسیر اهداف خود قرار می‌دهند.

آیت الله سعیدی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران عرصه‌ای برای به نمایش گذاشتن جایگاه مردم در امور کشور و در صحنه بودن آنهاست، گفت: مردم چاه نفت نیستند که هر که هرچه بیشتر ببرد، بیشتر موفق بوده است؛ متأسفانه برخی از مدیران نگاهشان نسبت به مردم اینگونه است.

وی افزود: اگر نظام بخواهد مردم همچنان در صحنه باشند، باید در این مسیر تلاش کند؛ اگر آنها انتظار دارند مردم مالیات بدهند و...، باید رفاهیات را برای مردم تأمین کنند. اگر مردم نتوانند به سطح قابل قبولی از رفاه دست یابند، زمین می‌خورند، کارخانه‌ها تعطیل می‌شود و افرادی هم که می‌خواهند همراه دولت باشند، راه را کج می‌کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با یبان این که مردم در شرایطی که کشور از نظر اقتصادی در شرایط نامطلوبی است، تلاش در همراهی با آن دارند، گفت: البته زمانی که مردم مشاهده می‌کنند اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی وجود دارد، ممکن است نسبت به این همراهی دلسرد شوند.

در ابتدای این دیدار سهراب امدادی، مدیرکل مالیات استان قم گزارشی از فعالیت‌های این اداره ارائه داد./مهر

آدرس کوتاه :