رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

مردم قم با وجود بارگاه کریمه اهل بیت (ع) الگوی جامعه اسلامی باشند‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مردم قم با وجود بارگاه کریمه اهل بیت (ع) الگوی جامعه اسلامی باشند‌


عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر الگوبودن مردم شهر قم گفت: وجود بارگاه حضرت معصومه (س) در قم باید برای مردم این شهر سرچشمه خروشان معارف اهل بیت (ع) باشد و مردم این شهر الگوی جامعه نمونه اسلامی در عرصه علم، تقوا و عمل صالح باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله عباس کعبی با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، اظهار داشت: قم به برکت هجرت مقدس حضرت معصومه (س)، پایگاه معنوی اهل بیت (ع) شده و همچنین منشأ علم و کانون جهاد و اجتهاد و برکات گسترده‌ای شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آثار و برکات زیارت حرم کریمه اهل بیت (ع)، افزود: اهالی شهر مقدس قم به برکت هجرت حضرت معصومه (س) به عنوان شیعیان راستین، این شهر مقدس را ساماندهی کرده‌اند و تاکنون پایگاه و مرکز شیعیان به حساب می‌آید و در روایات داریم هرکسی که حرم کریمه اهل بیت (ع) را زیارت کند، پاداش وی بهشت است.

آیت‌الله کعبی با تاکید بر الگوبودن مردم شهر مقدس قم، خاطرنشان کرد: حوزه علمیه قم یکی از برکات وجودی حضرت معصومه (س) است و وجود بارگاه معنوی حضرت معصومه (س) در قم باید برای مردم این شهر سرچشمه خروشان معارف اهل بیت (ع) باشد و مردم قم الگوی جامعه نمونه اسلامی در عرصه علم، ایمان، تقوا و عمل صالح و امر به معرف و نهی از منکر باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: امروز مردم از اقصی نقاط جهان همانگونه که به زیارت امام رضا (ع) می‌آیند به زیارت حضرت معصومه (س) هم مشرف می‌شوند و زیارت معنوی کریمه اهل بیت (ع) منشأ سلامت معنوی جامعه و نورانیت و تزکیه نفس است.

آدرس کوتاه :