جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مردم نسبت به حفاظت از محیط زیست کوشا باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مردم نسبت به حفاظت از محیط زیست کوشا باشند


یکی از مراجع تقلید گفت: مردم نسبت به محیط زیست و حفاظت از آن وظایفی را بر عهده دارند، از همین رو باید در حفظ محیط زیست کوشا بود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی:

آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان قم با اشاره به اینکه خداوند امور جهان هستی را به دو بخش تقسیم کرده است، اظهار کرد: برخی از امور به دست مردم و برخی از امور به دست خداوند اجرا می‌شود.

وی افزود: زندگی در دنیا به اختیار انسان‌ها است و همه اقشار مردم می‌توانند با قوه عقل و اختیار در دنیا زندگی کنند اما پس از مرگ، زندگی در سرای آخرت به دست خداوند است و مردم دیگر در آن اختیاری ندارند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه زندگی در جهان هستی همیشگی نیست، گفت: دنیا محل گذر و بازی است تا مردم در دنیا به وسیله زندگی و معاش، توشه‌ای برای آخرت خود فراهم کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد: همه انسان‌ها بر گردن یکدیگر حق دارند، غفلت سبب شده مردم حقوق یکدیگر را رعایت نکنند.

وی خاطرنشان کرد: محیط زیست یک محیط اجتماعی است، مردم نسبت به محیط زیست نیز وظایفی را برعهده دارند از همین رو مردم باید نسبت به محیط زیست و وظایفی که بر عهده دارند آشنا شوند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در آخرت مردم زندگی دوباره‌ای خواهند داشت، گفت: در روز قیامت بهشتیان و جهنمیان از یکدیگر جدا خواهند شد‌و مردم باید بهشت و جهنم را باور کنند. / فارس

آدرس کوتاه :