جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مسابقات دوچرخه‌سواری کورسی قهرمانی قم برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مسابقات دوچرخه‌سواری کورسی قهرمانی قم برگزار می‌شود


رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم از برنامه‌ریزی این هیئت ورزشی برای برگزاری مسابقات رشته کورسی دوچرخه‌سواری قهرمانی قم خبر داد.

به مناسبت روز معلم؛

محمدکاظم حججی اظهار کرد: در فصل بهار نخستین دوره از رقابت‌های استانی سال جاری را در رشته کوهستان برگزار کردیم و این انتخابی با هدف شناخت بهترین رکابزنان رشته کوهستان قم به منظور تشکیل یک تیم قوی برای اعزام به رقابت‌های کوهستان دوچرخه‌سواری کشور انجام شد و نفرات برتر آن نیز با حریفان خود در مسابقات کشوری به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه دومین مسابقه استانی دوچرخه‌سواری در سال جاری در رشته کورسی به انجام خواهد رسید، اضافه کرد: این دوره از پیکارها طبق تقویم ورزشی سال 1394 هیئت دوچرخه‌سواری استان قم به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام علی (ع) و بزرگداشت روز معلم به انجام خواهد رسید.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم ابراز کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در هیئت دوچرخه‌سواری، این دوره از مسابقات روز جمعه چهارم اردیبهشت برگزار خواهد شد و در پایان از برترین‌ها با حضور مسئولین هیئت و اداره کل ورزش و جوانان تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه ثبت نام برای حضور در این دوره از رقابت‌ها در دفتر هیئت دوچرخه‌سواری استان قم صورت می‌گیرد، بیان کرد: برگزاری این دوره از مسابقات امکان شناسایی استعدادهای دوچرخه‌سواری قم به عنوان پشتوانه‌های آینده‌ساز این رشته را به هیئت دوچرخه‌سواری می‌دهد.

حججی تصریح کرد: ما سرمایه‌گذاری و توجه به رده‌های سنی پایه را برای تحول در دوچرخه‌سواری قم سرلوحه امور مهم هیئت قرار داده‌ایم تا در آینده‌ای نزدیک در تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف دوچرخه‌سواری کشورمان دارای نماینده باشیم.

وی ابراز کرد:‌ در واقع به دنبال پویا کردن مجدد دوچرخه‌سواری استان قم هستیم و تلاش می‌کنیم که باشگاه‌های متعدد دوچرخه‌سواری را در قم فعال کنیم و با توجه ویژه‌ای که به رده‌های سنی پایه داریم، دوچرخه‌سواری قم بتواند هر ساله در تمام رده‌های سنی برای ورزش قم افتخار کسب کند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم افزود: امسال نخستین اعزام هیئت دوچرخه‌سواری قم به مسابقات رشته کراس کانتری کوهستان قهرمانی کشور انجام شد و ابتدا تیم پسران و مردان هیئت قم به رقابت با حریفان اعزام شد و سپس اعزام تیم کوهستان بانوان صورت گرفت.

وی یادآور شد: با توجه به نوع نتایجی که نمایندگان قم در مسابقات برگزار شده دوچرخه‌سواری قهرمانی کشور و کسب کردند از عملکرد آنها راضی هستیم و حالا تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که با کسب تجربه از این رقابت‌ها در آینده نتایج بهتری به دست بیاوریم.

حججی بیان کرد: اکنون برنامه‌ریزی برگزاری رقابت‌های استانی رشته کورسی را انجام داده‌ایم و با توجه به تقویم فدراسیون دوچرخه‌سواری که قرار است مسابقات رشته دور حذفی به انجام برسد، نخستین انتخابی استان قم در رشته کورسی ویژه ماده دورحذفی خواهد بود که با حضور علاقمندان به این رشته روز جمعه چهارم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :