جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

مسابقات لیگ دسته اول والیبال، مورد رصد مربیان تیم‌های ملی قرار گیرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مسابقات لیگ دسته اول والیبال، مورد رصد مربیان تیم‌های ملی قرار گیرد


سرمربی تیم والیبال سفیر قم با بیان اینکه در نیم فصل نخست کم تجربگی عامل شکست‌های ما بود، گفت: مسابقات لیگ دسته اول والیبال کشور نیز باید همانند لیگ بر‌تر مورد رصد مربیان تیم‌های ملی قرار گیرد.

سرمربی سفیر؛

فرید آخوندزاده درباره وضعیت تیم سفیر قم در لیگ دسته اول والیبال کشور اظهار داشت: برنامه‌ای که برای سفیر تدوین شده برای 3 سال آینده این تیم است و دورنمایی در ذهن داریم که بر این اساس کیفیت والیبال قم ارتقا پیدا کند و این نیازمند گذر زمان است.

وی افزود: ظرفیت والیبال در قم چشمگیر است اما اگر تدبیری در مورد استفاده از این ظرفیت‌ها وجود نداشته باشد والیبال قم به قهقرا می‌رود زیرا جایگاه والیبال قم جایگاهی بالا در سطح کشور است و جوانان شایسته‌ای در قم هستند که می‌توانند در آینده به تیم ملی کمک کنند.

سرمربی تیم والیبال سفیر قم گفت: با توجه به نتایج نیم فصل نخست، اختلاف تیم سفیر قم با سایر تیم‌ها افزایش پیدا کرده و برای اینکه بتوانیم به پلی آف برسیم نیاز به کسب پیروزی در 5 بازی باقی مانده داریم اما سایر تیم‌ها هم تیم‌های خوبی هستند و آن‌ها هم با هدف و برنامه ریزی به دنبال رسیدن به پلی آف هستند.

آخوندزاده بیان کرد: در نیم‌فصل نخست کم تجربگی عامل شکست‌های ما بود و تیم جوان در نتیجه‌گیری و در مسابقات سنگین استرس دارد و سعی کردیم در نیم فصل نفراتی را اضافه کنیم که تجربه بیشتری دارند و به تیم آرامش می‌دهند.

وی عنوان کرد: میزان مشهد برای حضور در لیگ دسته اول یک میلیارد تومان هزینه کرده و تیم قدرتمندی دارد و وقتی ما می‌توانیم چنین تیمی را شکست دهیم نشان می‌دهد که در مسیر رو به رشدی قرار داریم و امیدوارم نتایج سایر مسابقه به شکلی رقم بخورد که صعود پیدا کنیم.

سرمربی تیم والیبال سفیر قم درباره تحول والیبال ایران در عرصه بین المللی تصریح کرد: رشد و توسعه والیبال ایران حاصل برنامه ریزی بلندمدت فدراسیون والیبال در زمان ریاست یزدانی خرم و قرار داد بلندمدت وی با مربی روسی به نام ایوان بود و اگر بخواهیم به همین رشد و افتخارآفرینی ادامه دهیم باید کماکان روی رده‌های پایه کار کنیم.

آخوندزاده خاطرنشان کرد: مسابقات لیگ دسته اول والیبال کشور نیز باید همانند لیگ بر‌تر مورد رصد مربیان تیم‌های ملی قرار گیرد و از ریاست فدراسیون انتظار داریم برای گزینش تیم‌های ملی فقط لیگ بر‌تر را مد نظر قرار ندهند و ساز و کاری برای رصد لیگ دسته اول هم در نظر گرفته شود.

آدرس کوتاه :