رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مسابقات کونگ‌فو قهرمانی قم برگزار می‌شود/اعزام برترین‌ها به رقابت‌های کشوری - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مسابقات کونگ‌فو قهرمانی قم برگزار می‌شود/اعزام برترین‌ها به رقابت‌های کشوری


رئیس هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم از برنامه‌ریزی این هیئت ورزشی برای برگزاری رقابت‌های کونگ‌فو قهرمانی قم خبر داد.

رئیس هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی قم:

محمد رشید که به تازگی به عنوان رئیس جدید هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم انتخاب شده امروز، اظهار کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما برای ایجاد تحول و حرکت در مسیر پیشرفت ورزش قهرمانی، توجه به مسابقات استانی کونگ‌فو و هنرهای رزمی است.

وی ادامه داد: کونگ‌فو و هنرهای رزمی قم کمی با رکود مواجه شده و تعداد ورزشکار سازمان یافته آن نیز کاهش پیدا کرده، حضور در مسابقات قهرمانی کشور کمتر شده و عدم برگزاری منظم رقابت‌های استانی می‌تواند موجب گرایش ورزشکاران شاخص این رشته به دیگر ورزش‌های رزمی شود.

رئیس هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم اضافه کرد: از اینکه اعضای مجمع هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم و همچنین رئیس فدراسیون و مدیرکل ورزش و جوانان برای انتخاب به عنوان رئیس جدید این هیئت ورزشی اعتماد کرده‌اند بسیار خوشحالم و امیدوارم که بتوانم خواسته‌های اعضای مجمع را در طول چهار سال آینده که این مسئولیت را بر عهده دارم جامه عمل بپوشانم.

وی در ادامه از برنامه‌ریزی این هیئت ورزشی برای برگزاری رقابت‌های استانی کونگ‌فو خبر داد و بیان کرد: مسابقات کونگ‌فوی سبک نیمه آزاد قهرمانی استان قم با هدف انتخاب نفرات برتر به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور در چهار رده سنی برنامه‌ریزی شده و این هفته برگزار می‌شود.

رشید خاطرنشان کرد: با تلاش همکارانم در هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی قم، این دوره از مسابقات در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در اوزان مختلف برنامه‌ریزی شده است و با حضور تمامی کونگ‌فوکاران فعال قم به انجام خواهد رسید.

وی از مشخص شدن زمان و مکان برگزاری وزن‌کشی و مسابقات خبر داد و یادآور شد:  مراسم وزن کشی این دوره از رقابت‌ها روز پنجشنبه هفته جاری یعنی پانزدهم مرداد ماه از ساعت 18 تا 20 به میزبانی خانه کاراته استان قم مجموعه ورزشی راحله منطقه نیروگاه قم به انجام خواهد رسید.

رئیس هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم بیان کرد: بر همین اساس مسابقات کونگ‌فوی قهرمانی قم که نخستین رویداد رسمی استانی هیئت در سال جاری محسوب می‌شود روز جمعه شانزدهم مرداد ماه از ساعت هشت صبح به میزبانی خانه کاراته برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این دوره از رقابت‌ها به تفکیک رده‌های سنی و اوزان مختلف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، عنوان کرد: رزمی‌کاران حاضر در این رقابت‌ها ملزم به داشتن کارت بیمه از هیئت پزشکی ورزشی استان قم هستند و حضور تمامی کونگ‌فوکاران در این مسابقات بدون در اختیار داشتن کارت بیمه ورزشی سال جاری امکان‌پذیر نخواهد بود.

رشید با بیان اینکه پیش‌بینی ما برگزاری رقابت‌هایی نزدیک و سطح بالا در این دوره از مسابقات است، در پایان اظهار کرد: شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها باید اصل کارت ملی و شناسنامه خود و مبلغ ورودی این مسابقات را به همراه داشته باشند، ضمن اینکه حضور کونگ‌فوکاران زیر 18 سال تنها با رضایت‌نامه سرپرست آنها ممکن است.

آدرس کوتاه :