جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مستند الف لام را - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

مستند الف لام را

مستند الف لام را


Loading the player...

الف لام را

 

تلاوت اگر زيبا باشد، در اعماق وجود انسان بيشتر نفوذ مي كند. در روايت، صوت خوش زيور قرآن معرفي شده است. امام صادق (عليه السلام) از پيامبراكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)نقل مي‌كند كه فرمود:

 

لِكلِّ شى‏ءٍ حِليَةٌ وحِليَةُ القرآنِ الصَّوتُ الحَسَنُ

 

هر چيزى زيورى دارد و زيور قرآن، صداى خوش است.

قرآن كريم، نسخه شفابخش بشريت و نور هدايت در ظلمتكده دردآور و دهشتناك كنوني است. مصلحان و رهبران كه سكان‌داران كشتي هدايت در اين درياي پرتلاطم هستند، هرچه با اين كتاب آسماني آشناتر باشند، جامعه را بهتر به ساحل مي‌رسانند.آنچه در ذيل آمده، بخشي از سخنان مقام معظم رهبري درباره اين كتاب آسماني است.

"مقام معظم رهبري"

 

قرآن کتاب انسان ساز و زندگي ساز است که مسلمانان اعتقاد داند که با گذشت قرن ها بدون تحريف و سالم به دست ما رسيده است. آشنايي مخاطب باعث ترجمه قرآن و اينکه دغدغه عالمان ديني از ديرباز اين بوده است که در ترجمه قرآن انتقال مفاهيم با امانتداري کامل صورت پذيرد و مقايسه اين امر در اديان ديگر ضرورت ساخت اين برنامه را بيش از پيش مشهود مي کند.

 

مستند تاريخ ترجمه قرآن (الف لام را) در 4 قسمت 25 دقيقه اي به تهيه کنندگي آقاي حسين حقاني در سيماي مرکز قم توليد شده است و مخاطب آن جوانان، فرهيختگان هستند.

اساس کار برنامه بر گفتگو با اساتيد فن و عالمان ديني و شنيدن نظرات آنها در اين زمينه و استفاده از نريشن براي برقراري ارتباط ميان فضاها خواهد بود. تصاويري از مراحل مختلف آماده سازي، چاپ و نشر قرآن، تصاوير مختلف از انواع راه هاي ارتباط با قرآن، تصاويري از کار قرآن پژوهان و مترجمين، تصوير ترجمه هاي قرآن به زبان هاي ديگر.

 
در ميان زبان هايي که قرآن به آنها ترجمه شده زبان فارسي به جهت قدمت و فراواني ترجمه جايگاه ويژه اي دارد و اين جايگاه به اين دليل است که انديشمندان و عالمان ديني فارسي زبان از همان قرن ها براي شناخت اين ديد جديد و فهم دستورات آن به يادگيري زبان و ادبيات عرب پرداختند.

اساس کار برنامه بر گفتگو با اساتيد فن و عالمان ديني و شنيدن نظرات آنها در اين زمينه و استفاده از نريشن براي برقراري ارتباط ميان فضاها خواهد بود.

تصاويري از مراحل مختلف آماده سازي، چاپ و نشر قرآن، تصاوير مختلف از انواع راه هاي ارتباط با قرآن، تصاويري از کار قرآن پژوهان و مترجمين، تصوير ترجمه هاي قرآن به زبان هاي ديگر.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.