رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مسجد جمکران برای نیمه شعبان به ۱۴۰ هکتار پارک‌سوار نیاز دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مسجد جمکران برای نیمه شعبان به ۱۴۰ هکتار پارک‌سوار نیاز دارد


معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم گفت: مهم‌ترین نیاز زائران در نیمه شعبان پارکینگ است که برای تامین آن ۱۴۰ هکتار پارک‌سوار اطراف مسجد جمکران نیاز داریم.

در اطراف مسجد مقدس؛

مهدی اصفهانیان مقدم ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیلات زائران قم با اشاره به آغاز اقدامات شهرداری برای آماده‌سازی شهر در نیمه شعبان اظهار داشت: آسیب‌شناسی عملکرد شهرداری در سال‌های قبل در نیمه شعبان انجام شده است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین بحث ما برنامه‌ریزی برای آماده سازی پارک سوارهای اطراف مسجد جمکران است که بیش از ۱۴۰ هکتار پارک سوار نیاز است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ادامه داد: مسئله مهمی که همکاری شرکت نفت را می‌طلبد مازوت پاشی زمین‌های اطراف است تا وزش باد موجب بروز گرد و غبار نشود.

وی اظهار داشت: شرکت نفت باید مازوت مورد نیاز را در اختیار شهرداری قرار دهد تا مازوت‌پاشی پارکینگ‌ها زودتر انجام شود.

اصفهانیان مقدم گفت: مسئله بعدی رفع خاموشی‌های پارکسوارها و برج‌های نوری است که همکاری اداره برق را می‌خواهد.

وی ادامه داد: محصور کردن پارکسوارها نیز کاری است که سازمان حمل و نقل و ترافیک انجام خواهد داد.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ابراز داشت: تأمین آب شرب بهداشتی و آب غیر شرب برای سرویس بهداشتی موضوع دیگری است از سوی شهرداری پیگیری شده و هزار و ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی سیار برای استفاده زائران در اطراف مسجد جمکران ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: با محوریت سازمان میادین در ۳۹ نقطه غرفه‌هایی مستقر می‌شوند تا مایحتاج زائران را تأمین کنند.

اصفهانیان مقدم گفت: بنای ما این است که از مشارکت مردم در برگزاری مراسم نیمه شعبان و آذین بندی شهر بهترین استفاده را داشته باشیم.

وی افزود: افزایش ضریب ایمنی با محوریت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی با آماده‌باش تمام پرسنل و به کار گیری امکانات و مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله تکدی‌گری از دیگر اقداماتی است که در این روزها انجام می‌شود.

آدرس کوتاه :