رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

مسجد مقدس جمکران از 30 کشور مختلف زائر دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به حضور زائران از 30 کشور دنیا در این مسجد مقدس گفت: از کارشناسان مسلط به زبان‌های زنده دنیا استفاده می‌کنیم تا در زمینه ارائه مشاوره و پاسخگویی به شبهات فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران :

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس ابراهیمی در دیدار تولیت و کارکنان مسجد مقدس جمکران با آیت‌الله حسین نوری همدانی گفت: مسجد مقدس جمکران سالانه پذیرای 22 میلیون زائر است که ارائه خدمات فرهنگی به این خیل عظیم محور اصلی فعالیت‌های ما به شمار می‌رود.

وی افزود: هدف اصلی ما تبیین، ترویج و تعمیق معارف قرآن و اهل بیت(ع) در گستره ملی و فراملی است بنابراین نخستین قدمی که بر می‌داریم در راستای مخاطب‌شناسی است تا مطالب مورد نیاز با نوآوری و شکلی صحیح به مخاطب ارائه شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به برنامه‌های فرهنگی این مسجد بیان کرد: سخنرانی، مداحی، حلقه‌های معرفتی، پاسخگویی به شبهات، برنامه‌های ویژه قشر کودک و نوجوان و برگزاری کارگاه‌های متعدد آموزشی از جمله برنامه‌هایی هستند که در طول سال به صورت مستمر اجرا می‌شوند.

وی ادامه داد: در زمینه پاسخگویی به شبهات و کارگاه‌های آموزشی از ظرفیت بیش از 130 استاد حوزه و دانشگاه استفاده می‌کنیم که نتیجه آن رضایت مخاطبان از خدمات ماست.

ابراهیمی با بیان اینکه زائران مسجد مقدس جمکران از 30 کشور مختلف هستند تصریح کرد: با توجه به اینکه زائران فراوانی از کشورها و حتی ادیان مختلفی داریم از کارشناسان مسلط به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیولی و اردو استفاده می‌کنیم که در زمینه ارائه مشاوره و پاسخگویی به شبهات فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات به زائران سبب غفلت از کارکنان مسجد نشده و ویژه برنامه‌هایی برای آنها در نظر گرفته شده است.

ابراهیمی با اشاره به جلسات متعدد تولیت مسجد مقدس جمکران با اساتید و مسئولان حوزه علمیه بیان کرد: جلسات علمی و کارشناسی ما به صورت منظم با اساتید و مسئولان حوزه علمیه برگزار می‌شود تا بتوانیم خدمات خود را با توجه به اقتضائات روز و نیاز مخاطب ارائه دهیم./ فارس

آدرس کوتاه :