جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

مسؤلیت توهین به مقدسات مسلمانان بر عهده دولت‌های غربی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مسؤلیت توهین به مقدسات مسلمانان بر عهده دولت‌های غربی است


مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با محکوم کردن اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص) گفت: آتشی که برخی از دولت‌های غربی و گروه‌های افراطی در کشور‌های اسلامی شعله ور کردند، امروز دامن آن‌ها را گرفته است.

بیانیه حوزه علمیه؛

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه‌ای با محکوم کردن اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص) گفت: آتشی که برخی از دولت‌های غربی و گروه‌های افراطی در کشور‌های اسلامی شعله ور کردند، امروز دامن آن‌ها را گرفته است.

در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه آمده است: ‌ حوادث اخیر کشور فرانسه حکایت از آن دارد، آتشی که برخی از دولت‌های غربی و متحدان آنان با حمایت از ترویست‌ها و گروه‌های افراطی درکشور‌های اسلامی شعله‌ور کردند، امروز دامن آن‌ها را گرفته است و افراد وابسته به این گروه‌ها، با حمله به شارلی ابدو، و چندتن از عوامل این نشریه را به قتل رساندند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: این نشریه هتاک پیش از این نیز با هتاکی به مقدسات اسلامی و توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم، احساسات بیش از یک و نیم میلیون مسلمان را جریحه‌دار کرده بود، در اقدام اخیر خود در سالروز میلاد پیامبر بار دیگر با انتشار کاریکاتور‌های موهن، نیت خصمانه خود را علیه مسلمانان جهان آشکار ساخت.

در این بیانیه تصریح شده است: نکته قابل تأمل در این جریان، باج خواهی بی‌شرمانه رژیم جنایت کار و کودک کش صهیونیستی است که همواره یکی از طراحان و عاملان اصلی رشد و تحریک گروه‌های افراطی و تروریستی در منطقه به شمار می‌آید.

در پایان این بیانیه خاطرنشان شده است: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، ضمن محکومیت این اقدام تروریستی، انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر اسلام و باز نشر آن و موج جدید اسلام هراسی در غرب را نیز به شدت محکوم کرده و مسؤلیت این گونه حوادث را برعهده دولت‌هایی می‌داند که روزی به نام آزادی بیان، زمنیه توهین به مقدسات و ادیان را فراهم می‌آورند و روزی دیگر به بهانه دفاع از حقوق بشر، گروهی‌های تندرو و جنایتکار مانند القاعده و داعش را در دامان خود می‌پرورانند.

آدرس کوتاه :