جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

مسؤولان حریم رسانه‌ها را حفظ کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مسؤولان حریم رسانه‌ها را حفظ کنند


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: رسانه‌های کشور باید به وظیفه اصلی خود با رعایت اقتضائات عمل کنند و در طرف دیگر مسؤولان نیز حریم رسانه‌ها را حفظ کنند.

آیت‌الله سعیدی:

 آیت‌الله سیدمحمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای رسانه‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قم، با اشاره به ابعاد مهم شخصیتی و ویژگی‌های علمی و دینی امام صادق(ع)، اظهار کرد: امام صادق(ع) پیش از اینکه حضرت معصومه(س) به دنیا بیایند دو نکته مهم و کلیدی را در مورد شهر قم بیان کردند که یکی در باب دفن حضرت معصومه(س) در این شهر و دیگری در خصوص جایگاه ویژه قم به عنوان حرم اهل بیت(ع) بود.

وی با تاکید بر اینکه عنوان حرم اهل بیت(ع) برای قم مشوق‌ها و هشدارهایی را به دنبال دارد، نقش رسانه و اطلاع رسانی در این شهر را مورد توجه قرار داد و افزود: رسانه در حرم اهل بیت(ع) باید با رسانه‌های دیگر شهرها متفاوت باشد؛ اخباری که از شهر قم با ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد آن منتشر می‌شود، باید دارای شاخص‌هایی باشد و ضروریاتی در آن‌ها رعایت شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر اینکه رسانه‌های قم محل رجوع و استناد رسانه‌های دیگر باشند، خاطرنشان کرد: فعالان رسانه‌ای قم باید اقتضائات رسانه‌ای این شهر را در نظر گرفته و متناسب با شرایط خاص و جایگاه ویژه آن اخبار را منتشر کنند.

وی با بیان اینکه مطالب منتشر شده در رسانه‌های قم عاری از آفات و آسیب‌هایی باشد که رسانه‌های دیگر به آن‌ها دچار هستند، به ابعاد بین المللی فعالیت‌های رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: امروز قلمرو کشورهای جهان مرزهای جغرافیایی نیست بلکه برد رسانه‌ای آن‌ها است؛ هر کشوری که قدرت رسانه را از نظر کیفیت و محتوا، ابزار و اقتضاء مخاطب ارتقاء بخشد، توفیق و تاثیرگذاری بیشتری در جامعه جهانی خواهد داشت.

آیت‌الله سعیدی جایگاه ویژه‌ای رسانه‌ای جمهوری اسلامی در جهان را مورد توجه قرار داد و گفت: هر چند امکانات رسانه ای در کشور ما بسیار کمتر از کشورهای دیگر است، اما فعالیت‌های رسانه نظام اسلامی از نظر محتوا مقام بالایی در جهان دارد.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی از سه عنصر بینش و تفکر، آموزه‌های دینی و الگوها تأثیر گرفته و مقام بالایی در عرصه رسانه‌ای دنیا دارد، به جو رسانه‌ای علیه اهل بیت(ع) در دوران امام صادق(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: همیشه امکانات و ابزار نیست که تأثیر دارد بلکه صداقت و محتوا است که بیشترین تأثیر را در جامعه جهانی دارد.

امام جمعه قم با اشاره به کودتای ترکیه، اخبار منتشر شده از ترکیه توسط خبرنگار صدا و سیما را مورد توجه قرار داد و ضمن تقدیر از انتشار به موقع، کیفی و صادقانه اخبار این رویداد گفت: اخبار منتشر شده از ترکیه توسط رسانه ملی با وجود بسیاری از انتشار اخبار سلیقه‌ای در برخی رسانه‌ها بسیار صادقانه و به موقع بود.

وی لزوم بهره گیری از صداقت خاص مذهب تشیع با رعایت اقتضائات، حرمت و آبروی افراد در رسانه‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: تمام رسانه‌ها برای خود حریم و خطوط قرمزی دارند؛ چطور برخی مواقع برخی رسانه‌های بین المللی که به نوعی اکثر آنها وابسته به رژیم صهیونیستی هستند، دچار مرگ خبری می‌شوند و در برخی رویدادها اخبار را منتشر نمی‌کنند، اما رسانه‌های کشور باید به وظیفه اصلی خود با رعایت اقتضائات عمل کنند و در طرف دیگر مسؤولان نیز حریم رسانه‌ها را حفظ کنند./ فارس

آدرس کوتاه :