جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

مسوولان روحیه انتقاد پذیری داشته باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مسوولان روحیه انتقاد پذیری داشته باشند


آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: مسوولان باید روحیه انتقاد پذیری داشته و در برخورد با مردم بهترین رفتار را ارائه دهند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی؛

این مرجع تقلید روز دوشنبه در دیدار جمعی از کارشناسان و ائمه جماعات راه آهن کشور با وی، افزود: مسوولان نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه گفت: برخورد مناسب با مردم و کمک به مردم، نیازمند در سفر و زمان شناسی و رعایت زمان از جمله آداب اجتماعی در مسافرت است و اسلام تاکید فراوانی بر اهمیت آن دارد.

وی افزود: از برنامه هایی که باید به آن توجه داشت حقوق مردم در مسافرت است، حقوق مردم را نباید نادیده گرفت.

وی بیان داشت: از جمله حقوق مردم این است که برنامه ناوگان هوایی و زمینی بر اساس آن تعیین شده و حرکت کند؛ اگرچه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در برنامه های خود حرکت منظمی داشته است.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این که اگر انسان به خدا توکل داشته باشد از چیزی ترسی نخواهد داشت افزود: قرآن در همه امور زندگی جامعیت دارد و برنامه دقیقی را بیان کرده است و اگر انسان براساس این آموزه ها حرکت کند به سعادت خواهد رسید.

وی به برنامه های دین اسلام اشاره کرد و ابراز داشت: در اجتماعات برنامه هایی است که باید رعایت شود؛ مانند خانواده، جامعه، مدرسه و سفر، توجه به این شرایط از ضروریات می باشد.

این مرجع تقلید گفت: توجه به نماز از برنامه هایی است که در سفر و اجتماع به آن توجه شود و نباید در مملکت جمهوری اسلامی به اقامه نماز کوتاهی شود و برای تحقق این امر مسوولان باید همه نوع همکاری برای اقامه این فریضه در سفرهایی که زمینی و هوایی صورت می گیرد انجام دهند.

آدرس کوتاه :