رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

مسئله هسته‌ای ابزار انتخاباتی نشود/ قانون معیار انتخابات است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


امام جمعه قم با تاکید بر اینکه مسئله هسته‌ای نباید به عنوان یک ابزار در بحث انتخابات مورد استفاده قرار گیرد گفت: قانون ملاک عمل همه ماست و اینگونه مسائل نباید در انتخابات تاثیرگذار باشند.

امام جمعه قم:

 

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه نخست نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد اظهار کرد: اخوت و برادری دینی پیوندی است که موجب تحکیم روابط اجتماعی می‌شود ولی با آسیب‌هایی نیز همراه است.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب‌های برادری دینی آن است که در جامعه اسلامی شاهد اختلاف میان گروه‌ها و افراد باشیم افزود: در رسانه‌ها گاهی فضاهایی به وجود می‌آید که موجب تحقیر شخصیت دیگران می‌شود در حالیکه دشمن از دور نظاره‌گر ماست که آیا امتی یکپارچه هستیم یا دچار تشتت شده‌ایم.

امام جمعه قم با بیان اینکه انسان دارای دو شخصیت فردی یعنی ارتباط با خداوند و اجتماعی یعنی ارتباط با جامعه است گفت: اگر کسی فقط ارتباط فردی خوبی با خدا داشت به وظیفه دینی خود عمل نکرده زیرا بخش اعظم وظایف انسان در ارتباط با روابط اجتماعی تعریف می‌شوند.

وی در خطبه دوم به مناسبت‌هایی همچون سالروز شهادت آیت‌الله حکیم رئیس مجلس اعلای عراق، رحلت مرحوم آیت‌الله حائری موسس حوزه علمیه، شهادت رئیسعلی دلواری در مبارزه با استعمار انگلیس و ربوده شدن امام موسی صدر اشاره و خاطرنشان کرد: یاد و خاطر همه این افراد که جزو بزرگان و افراد تاثیرگذار در جوامع اسلامی بوده‌اند را گرامی می‌داریم.

حسینی بوشهری دهم شهریورماه سالروز تصویب قانون بانکداری اسلامی در سال 1362 را مورد توجه قرار داد و افزود: در قرآن تصریح شده که رباخواران اعلام جنگ به خدا و پیامبر داده‌اند ولی نمی‌دانیم که چرا اقدامی جدی علیه آنها صورت نمی‌گیرد و هنوز به وضع مطلوب نرسیده‌ایم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: این دو شخصیت، الگوی رفتاری حاکمیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

وی ادامه داد: این هفته فرصتی است برای اعضای کابینه که گزارشی از عملکرد خود را به مردم بدهند و خدمت رهبر معظم انقلاب برسند؛ در دیداری که رهبری با اعضای دولت داشتند ضمن قدردانی از تلاش‌های دولت، نکات مهمی را مورد توجه قرار دادند.

حسینی‌بوشهری به تاکیدات رهبری مبنی بر دشمن‌شناسی و مراقبت برای جلوگیری از نفوذ آنها اشاره کرد و افزود: ایشان همچنین تصریح فرمودند «باید موضع صریح انقلابی در ارتباط با آرمان‌های انقلاب داشت و آن را به دنیا اعلام کرد».

خطیب جمعه قم به لزوم حفظ یکپارچگی مردم به عنوان دیگر محور تاکیدات رهبری در دیدار با هیئت دولت پرداخت و گفت: نقش اثرگذار مسئولان در ترویج سبک زندگی اسلامی، تولید محصولات فرهنگی و جلوگیری از تولید محصولات مضر، جلوگیری از ایجاد فاصله طبقاتی و نیز اهتمام به اقتصاد مقاومتی، توجه به بخش کشاورزی و گزارش دادن به مردم به گونه‌ای که بیان‌گر واقعیات زندگی مردم باشد از نکات کلیدی سخنان ایشان محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: رهبری همچنین خواستار مردمی شدن و استفاده از توان بخش خصوصی در اقتصاد ملی شدند و در مورد وضعیت پساتحریم نیز فرمودند «توقعات مردم نباید بالا برده شود اگر مردم گمان کنند بعد از توافق همه چیز به طور کامل درست می‌شود نمی‌توانید پاسخگو باشید».

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با تاکید بر اینکه مسئله هسته‌ای نباید به عنوان یک ابزار در بحث انتخابات مورد استفاده قرار گیرد گفت: قانون ملاک عمل همه ماست و اینگونه مسائل نباید در انتخابات تاثیرگذار باشند.

امام جمعه قم با اشاره به اعزام کاروان‌های حج خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب وظایف زائران بیت‌الله الحرام را در نکاتی بیان فرموده‌اند به این نحو که «این زمان، فرصتی بهتر برای ایجاد ارتباط با خداوند است؛ حجاج نباید به بازارگردی و مسائل بیهوده بپردازند بلکه انتقال تجربیات امت اسلامی و ایجاد وحدت میان مسلمانان از جمله مواردی است که باید حتما مورد توجه قرار گیرند». / فارس

آدرس کوتاه :