رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

مسئولان با جدیت ایمنی مراکز تفریحی را تأمین کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیر حوزه‌های علمیه با ابراز تأسف از تکرار حادثه برق گرفتگی در یکی از بوستان‌های قم، ابراز داشت: مسئولان باید تدبیری جدی و اساسی برای رفع این گونه حوادث در قم و کشور داشته باشند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری؛

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار با خانواده مرحوم قربانی، کودک ۱۲ ساله‌ای که در یکی از فضاهای سبز قم دچار برق گرفتگی شد، با تسلیت به بازماندگان آن مرحوم، اظهار داشت: حقیقتا چنین حوادثی تلخ و ناگوار است.

وی تصریح کرد: اظهار همدردی که توسط مسئولان شهرداری و شورای شهر صورت گرفته است نشان دهنده اهتمام به موضوع است و نسبت به چنین حادثه ای بی تفاوت نخواهند بود.

مدیر حوزه‌های علمیه بر ضرورت تأمین امنیت مردم در استان تأکید کرد و اظهار داشت: در این گونه موارد باید تدابیر جدی تری اندیشیده شود که مردم احساس امنیت بیشتری کنند.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: ایمنی سازی محیط زندگی مردم و بوستان‌های محلی از مسائل مهمی است که مسئولان باید با جدیت آن را پیگیری کنند.

وی با اشاره به حضور کودکان و نوجوانان در بوستان‌های محلی، گفت: امروز از آنجا که محیط منازل کوچک هستند زمینه سرگرمی و تفریح کودکان وجود ندارد و به همین دلیل به بوستان‌ها مراجعه می‌کنند.

لزوم پیگیری حادثه برق گرفتگی

امام جمعه قم در ادامه بر لزوم پیگیری حادثه برق گرفتگی نوجوان قمی تأکید کرد و اظهار داشت: تقاضای ما از همه مسئولان استان این است این حادثه را با جدیت پیگیری کنند و امکانات و بودجه مناسبی را برای ایمن سازی بوستان ها اختصاص دهند.

انتظار نداشتیم حادثه برق گرفتگی تکرار شود

آیت الله حسینی بوشهری با ابراز تأسف از حادثه برق گرفتگی مجدد کودکان در استان قم، ابراز داشت: سال گذشته نیز حادثه برق گرفتگی در قم اتفاق افتاد و انتظار این بود دیگر این مسئله تکرار نشود.

وی افزود: تکرار برق گرفتگی در قم، نگرانی‌ها را بسیار افزایش داده است. مسئولان باید براساس وعده‌های خود، تدبیری جدی و اساسی برای رفع این گونه حوادث در قم و کشور داشته باشند.

تحسین از عدم همکاری با گروه های سیاسی

معاون جامعه مدرسین همچنین با تحسین هوشیاری خانواده مرحوم قربانی نسبت به خنثی سازی سوء استفاده‌های رسانه‌های بیگانه از این حادثه، اظهار داشت: توجه و عنایت این خانواده که متعلق به انقلاب هستند موجب خنثی سازی توطئه سوء استفاده کنندگان علیه اسلام و انقلاب خواهد بود.

وی با دلجویی و تسلیت مجدد به خانواده مرحوم قربانی، ابراز داشت: شیوه ما مریدان مکتب اهل بیت(ع) این است که بر اساس آیات قرآن کریم نسبت به مصیبت‌ها شکیبایی کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه در پایان ضمن آرزوی سلامتی و توفیق خانواده قربانی، برای نوجوان ۱۲ ساله قمی علو درجات و برای بازماندگان صبرجزیل و اجر مضاعف از خداوند منان مسئلت کرد.

آدرس کوتاه :