رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

مسئولان سعودی نباید در جریان فاجعه منا سکوت می‌کردند. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در جریان فاجعه منا به مسئولان سعودی اعلام کرده‌ام که نباید در این واقعه سکوت می‌کردند.

وزیر بهداشت در قم:

حسن قاضی‌زاده هاشمی ،در دیدار با آیت الله موسوی اردبیلی با اشاره به گزارشی از اقدمات انجام شده پس از وقوع فاجعه منا اظهارداشت: جلساتی را با سران سعودی در مورد رسیدگی به وضعیت حجاج داشتیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ایران تنها کشوری است که عربستان اجازه داد تا در زمینه شناخت جانباختگان ورود کند افزود: هم اکنون 65 نفر جزء مفقودان ایرانی هستند که با نمونه گیری از خون و اثر انگشت به دنبال شناسایی آن‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه میانگین سن حجاج ایرانی 60 سال بوده است گفت: در سال‌های آینده مراسم حج در فصل گرم سال برگزار می‌شود که با توجه به این موارد برخی فتواهای مراجع برای تسهیل این امر راهگشا است.

هاشمی با اشاره به اینکه سوء مدیریت و بی‌انضباطی مسئولان عربستان در این موضوع قابل مشاهده بود خاطر نشان کرد: عمدی بودن این حادثه بعید به نظر می‌رسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه جنازه کشته شدگان تا ساعت‌ها باقی مانده بود گفت: در این زمینه تعلل صورت گرفت که مشکلات را جدی‌تر کرد.

وی با بیان اینکه به مسئولان سعودی اعلام کرده‌ام که نباید در این واقعه سکوت می‌کردند گفت: برخی شایعات نیز در این موضوع وجود دارد./تسنیم

آدرس کوتاه :