رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

مسئولین استان قم به مسائل مالی و اشتغال قهرمانان ورزشی توجه کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر هیئت ووشو استان قم گفت: افتخارآفرینان و قهرمانان ورزش قم از نظر مالی و اشتغال با مشکلات زیادی مواجه هستند و حمایت مسئولین قم را نیاز دارند.

رشیدی عنوان کرد؛

محمدهادی رشیدی اظهار کرد: ما قهرمانان زیادی در رشته‌های مختلف نظیر کشتی فرنگی، کاراته، ووشو، ورزش‌های رزمی و چندین رشته دیگر در کاراته داریم که با معرفی بیشتر آنها می‌توانیم الگوهای بسیار خوب و موفقی را به جوانان جامعه معرفی کنیم ولی قهرمانان ما در استان قم متاسفانه هم از نظر شغل و هم از نظر مالی با مشکل مواجه هستند.

وی تاکید کرد: از ورزشکاران افتخارآفرین استان حمایت مالی صورت نمی‌گیرد و در این زمینه رسانه‌ها باید کمک کنند تا صدای ما به گوش مسئولان استان برسد و بتوانیم از این طریق حمایت بسیار خوب و قوی‌تری از قهرمانان و مدال‌آوران استان در میادین مختلف داشته باشیم.

دبیر هیئت ووشو استان قم اضافه کرد: برنامه ورزشی صدا و سیمای قم به جای اینکه هر هفته از روسای هیئت‌های ورزشی برای حضور در این برنامه دعوت کند بهتر است از قهرمانان این رشته برای ارزیابی دقیق وضعیت ورزش قم دعوت داشته باشند.

وی تصریح کرد: با این کار هم قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش قم بیشتر به مردم و علاقمندان به ورزش شناخته می‌شوند و هم اینکه مسئولین استان مدال‌آوران ورزش قم را می‌شناسند و از این طریق حمایت بیشتری ممکن است از این عزیزان که برای کسب یک مدال سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند انجام شود.

رشیدی عنوان کرد: ورزشکارانی که به تیم‌های ملی رشته‌های مختلف ورزشی دعوت می‌شوند و بعد از آن با سختی‌های فراوان فرصت حضور در میادین بین‌المللی را کسب می‌کنند و مقام‌های آسیایی و جهانی به دست می‌آورند واقعا مظلوم واقع شده‌اند.

وی افزود: به نظر من اداره کل ورزش و جوانان و هیئت‌های ورزشی استان قم در چارچوب ماموریت‌هایی که بر عهده دارند وظایف خود را به نحو مطلوب انجام می‌دهند اما به واقع از سوی مسئولین رده بالای استان باید به قهرمانان رشته‌های ورزشی که برای کشور و استان افتخار می‌آفرینند توجه بیشتری شود.

دبیر هیئت ووشو استان قم در ادامه به وضعیت ملی پوشان قم در اردوی تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان ووشو ایران پرداخت و افزود: امیرحسین نصرتی در رده‌سنی جوانان و مرتضی خدابنده‌لو در رده‌سنی بزرگسالان نمایندگان قم در اردوی تیم‌های ملی ووشو هستند.

وی با بیان اینکه تمرینات سانداکاران ملی‌پوش از مردادماه آغاز می‌شود، بیان کرد: به احتمال فراوان اعضای تیم ملی پیش از حضور در رقابت‌های جهانی با تیم ملی چین مبارزه‌ای دوجانبه برگزار می‌کنند تا با روحیه و آمادگی بالا به مصاف رقبای مدعی خود بروند.

رشیدی عنوان کرد: همچنین قرار است تورنمنت بین‌المللی جام پارس با حضور تقریبا 20 کشور در شهریورماه به میزبانی تهران برگزار شود و این فرصت خوبی است تا تیم ملی پیش از اعزام به مسابقات جهانی با شرکت در یک رویداد به آمادگی مطلوبی دست یابد.

آدرس کوتاه :