جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

مشاغل سبز در استان قم حمایت می‌شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مشاغل سبز در استان قم حمایت می‌شوند


ادارات کل حفاظت محیط زیست، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در راستای گسترش و حمایت از مشاغل سبز تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

رکنی عنوان داشت؛

شناسایی و توسعه مشاغل و کارآفرینی سبز از طریق به‌کارگیری مشوق‌های مناسب، اعمال محدودیت‌های زیست محیطی و طراحی و معرفی مشاغل و حرف سبز جدید، سبزسازی مشاغل و حرف موجود با پیاده‌سازی الزامات محیط زیستی در آنها، فرهنگ‌سازی مشاغل سبز و اولویت بخشی به نهادهای دانش‌بنیان کشور در اجرای طرح‌های کلان استانی در حوزه فناوری‌های محیط زیست از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در مراسم امضای این تفاهم‌نامه سه جانبه بر ضرورت توسعه و گسترش همکاری‌های مشترک میان دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اهداف زیست محیطی تاکید کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی جامع و منسجم و به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، آسیب‌ها و چالش‌هایی که پیش از این بر اثر برخی غفلت‌ها در این حوزه پدید آمده است را برطرف کنیم.

محمودعلی رکنی با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه، اهداف و غایت نهایی فعالیت‌های زیست محیطی در جامعه را منطبق و هم راستای فعالیت‌های اقتصادی و دستیابی به توسعه پایدار دانست و گفت: در بخش صنعت باید با نوآوری و استفاده از فناوری‌های نوین، بهره‌وری و افزایش راندمان خطوط تولید به شدت افزایش یافته و نوع و نحوه مصرف انرژی بازنگری اساسی شود.

وی در پایان بر ضرورت تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه و گسترش آموزش‌ها و دادن آگاهی‌های لازم به اقشار مختلف مردم به ویژه جامعه کارگری و کارفرمایی تاکید کرد و گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه گام‌های مثبت و موثری در این راستا برداشته شده و بتوانیم با گسترش مشاغل سبز در استان قم، در راستای مدیریت یکپارچه زیست محیطی و مقابله با چالش‌های پیش رو در این عرصه حرکت کنیم.

احمد‌ عطارنیا مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم نیز در این جلسه خدمت‌رسانی در عرصه حفاظت از محیط زیست را خدمت به همه مردم و جامعه دانست و گفت: با توجه به ارزش و جایگاه و اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست، همه مردم و مسئولان باید با همه توان در این عرصه حضور موثر و مشارکت داشته باشند.

همچنین در این جلسه مهندس نصرالله بازوند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی از پرداخت تسهیلات ویژه به مشاغل سبز و کارآفرینان و تولیدکنندگانی که ملاحظات زیست محیطی را رعایت کنند خبر داد و گفت: امیدواریم با گسترش آموزش‌ها و آگاهی لازم به جامعه کارگری و کارفرمایی، ضمن تولید کالاها و خدمات با کاهش مصرف انرژی، آب و مواد اولیه و به حداقل رساندن آلودگی‌ها و پسماندها در راستای حفظ و احیای محیط زیست و تحقق توسعه پایدار اقدامات موثری انجام دهیم.

آدرس کوتاه :