جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مشرق عشق - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

مشرق عشق

مشرق عشق


Loading the player...


برنامه مشرق عشق هر شب ساعت 20:00 و تکرار آن روز بعد ساعت 09:30 صبح پخش می گردد.

امام صادق فرمود: « کسیکه بر ما اهل بیت به خاطر رحمت مصائب وارده بر ما گریه کند، رحمت خدا شامل او می شود قبل از اینکه اشکی از چشمش بر صورتش جاری شود. اگر قطره ای از آن اشک در جهنم وارد شود، حرارت آن را خاموش کند و هیچ چشمی نیست که بر مصائب ما گریه کند مگر اینکه با نظر کردن به کوثر و سیراب شدن از آن خوشوقت می گردد.»
 
گریه بر امام حسین(ع) گریه بر محبت است آن محبتی که در دل های عاشقانش به ثبت رسیده است. گریه بر او گریه بر شوق است زیرا قسمت زیادی از حماسه های کربلا شوق آفرین و شور انگیز است. گریه بر حسین(ع) گریه معرفت و پیوند با هدف متعالی است به تعبیر امام خمینی(ره): « گریه ما سیاسی است. ما ملت گریه سیاسی هستیم. ما ملتی هستیم که با همین اشک ها سیل ایجاد می کنیم و سدهایی که مقابل اسلام ایستاده است را خرد می کنیم. هیهات که گریه بر حسین(ع) گریه ذلت و شکست باشد بلکه گریه پیوند با سرچشمه عزت است.»
 
مراسم و آئین های یک اقلیم و یک ملت ، باورهای مردمی آن ملت است. این باورها در فرهنگ آنها تنیده شده است و لحظه های جمع شدن و به یک معنا یکی شدن برگرفته از مذهب ، تمدن و پیشینه آن مردمان میباشد بطوری که در خون ، پوست و گوشت آنها جاری و ساری است. اگر شکل را پوسته ظاهر و دیده سر نامگذاری کنیم ، محتوا را پوسته درون و معنایی و بصیرت قلب بدانیم هر دو در تعاملی متقابل به یک عنصر واحد تبدیل می شوند. خانه گهواره رفتارهاست که از بدو تولد آموختن را آموزش میدهد.انسان بدون شک نمی تواند به تنهایی زندگی کند و بخشی از رشد و شکوفایی و احراز هویتش در اجتماع مشخص میشود. بنابراین انسان تنها به دنیا میآید ، تنها از دنیا می رود اما هیچ گاه تنهایی را دوست ندارد.

برنامه مشرق عشق با هدف ترغيب و حمايت برگزاري جلسات و نشست هاي معرفت افزا در خصوص حضرت امام حسين (ع) و واقعه عاشورا و کارشناسی دکتر جعفری، در 13 قسمت از شب اول ماه محرم از سيماي نور پخش می گردد.

بخش هاي اين برنامه:

بحث کارشناسي، مداحي، مسابقه پيامکي، مهمان ويژه، گزارش از هيات مذهبي، مقتل خواني و ...

عوامل اين برنامه:

تهيه کننده: علي فرحناک

دستیار تهیه:
سید امید سیدی

مجري:
آقاي تحويلدار

کارگردان
: آقای ترقی

تصویربرداران
: جوشقانی- متقیان- سلطانی

منشي صحنه: 
آقای فیروز علیزاده

صدابردار:
کمالی

دستیار صدا
: اسلام عبادی


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.