رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

مشکلات زیست محیطی ریزگردها برای مسئولان کشوری تبیین شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


سرپرست استانداری قم خواستار تبیین مشکلات زیست محیطی ریزگردها طی جلسات با مسئولان کشور شد.

سرپرست استانداری قم:

به نقل از روابط عمومی استانداری قم، فریدون همتی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) برگزار شد، عزم همگانی برای حفظ محیط زیست قم را خواستار شد.

سرپرست استانداری قم با اشاره به تغییرات شرایط آب و هوایی کشور، استفاده از منابع طبیعی در شرایط جاری را نیازمند مدیریت کارآمد، هوشمند و متکی بر دانش و تکنولوژی دانست و افزود: باید ضمن حفظ محیط زیست از منابع خدادادی نیز استفاده کنیم.

وی افزود: باید با مدیریت صحیح معایب توسعه و خسارات ناشی از کارهای توسعه‌ای را به حداقل برسانیم.

مشاور عالی وزیر کشور وجود کانون‌های ایجاد ریزگرد در استان قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به خطرات ریزگرد برای استان‌های مرکزی کشور تصریح کرد: باید با بررسی دقیق این کانون‌ها و تبیین خطرات زیست محیطی آنها برای مسئولان کشور، زمینه استفاده از منابع ملی را برای مقابله با این مشکل فراهم کنیم.

همتی همچنین ایجاد عزم عمومی در بین مردم برای مقابله با مشکلات زیست محیطی استان را ضروری دانست و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، صدا و سیما و مطبوعات در این راستا راهگشا خواهد بود.

در این جلسه مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست، جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب شهری و روستایی گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های خود ارائه کردند.

//فارس

آدرس کوتاه :