رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

مشکلات سخت افزاری چالشی جدی در دو و میدانی بانوان قم است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مربی تیم دو و میدانی بانوان قم گفت: مشکلات سخت افزاری دو و میدانی بانوان قم سبب دفع و کاهش قهرمانان می‌شود و در چند ماه اخیر با این چالش مواجه بوده‌ایم.

مربی تیم دو و میدانی بانوان قم:

پریسا سادات روحانی ، در شرایطی در مسابقات دو و میدانی بانوان کشور در رده سنی جوانان یک مدال طلا به دست آوردیم که ظرفیت دو و میدانی قم به مراتب بیش از این بود اما نتوانستیم بیش از یک ورزشکار در این مسابقات شرکت دهیم.

وی افزود: دو و میدانی قم می‌توانست چند ورزشکار دارای شانس مدال در این مسابقات داشته باشد اما به دلیل عدم حضور ورزشکاران ما در تمرینات پیش از مسابقات در ‌‌نهایت تنها آرزو تنباکویی وارد این مسابقات شد و مدال طلای ۳ هزار متر را به دست آورد.

مربی تیم دو و میدانی بانوان قم گفت: مشکل محل تمرین دو و میدانی کاران ما هنوز حل نشده است و مشکلات سخت افزاری دو و میدانی بانوان قم و در رأس همه آنها مسئله دوری پیست دو و میدانی یادگار امام از مرکز قم که بانوان دو و میدانی مجبور به استفاده از آن هستند سبب دفع قهرمانان می‌شود.

روحانی بیان داشت: فاطمه، هانیه و فائزه فیضی به عنوان ۳ خواهر دو و میدانی کار که در یکی ۲ سال اخیر عملکرد بسیار خوبی در مسابقات قهرمانی کشور داشته‌اند امسال به دلیل مشکل در رفت و آمد به ورزشگاه یادگار امام تمرین را کنار گذاشتند و همین وضعیت برای شهناز جعفری و سهیلا مولایی که هر ۲ از مدال آوران ما بودند نیز رخ داد.

وی عنوان کرد: شرایط بانوان دو و میدانی کار برای رفت و آمد به ورزشگاه یادگار امام در نظر گرفته نمی‌شود و به همین دلیل یک ورزشکار ترجیح می‌دهد به جای صرف زمان بسیار برای حضور در تمرینات دو و میدانی کار به کارهای شخصی خود برسد یا وارد رشته دیگری شود و این موضوع، دو و میدانی بانوان را در قم تضعیف می‌کند.

مربی تیم دو و میدانی قم تصریح کرد: در صورتی که ورزشگاه تختی در اختیار دو و میدانی بانوان قم قرار داده شود بخشی از مشکلات ما حل خواهد شد البته به این مسئله واقف هستیم که ورزشگاه تختی فاقد پیست تارتان است اما استقرار دو و میدانی کاران ما در این ورزشگاه در زمان‌های خاص کمک خوبی برای جذب استعدادهای این رشته است و قسمتی از تمرینات ما در این ورزشگاه و بخشی دیگر در یادگار امام انجام می‌شود./مهر

آدرس کوتاه :