جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

مشکل اعتبارات برای مبارزه با بی‌سوادی در استان قم وجود ندارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مشکل اعتبارات برای مبارزه با بی‌سوادی در استان قم وجود ندارد


مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در دومین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان گفت: ما برای سواد آموزی به افراد بی‌سواد در استان قم از نظر مالی هیچ مشکلی نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:

 

حمید رضا شیخ‌الاسلام عصر امروز در دومین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان اظهار کرد: دولت برای مبارزه با بحث بی‌سوادی در کشور اعتبارات مناسبی را برای این امر تخصیص داده است که خوشبختانه استان قم هم اینک برای برطرف کردن مسئله بیسوادی در استان مشکل مالی ندارد.

وی افزود: افراد بی‌سوادی که در دوره‌های سوادآموزی نهضت شرکت کنند و پس از گذراندن دوره اول که اول تا سوم ابتدایی را شامل می‌شود پس از دریافت گواهینامه مبلغ 120 هزار تومان به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

وی اعلام کرد: افرادی هم که به بی سوادان در سنین 10 تا 49 سال آموزش دهند و آنان نیز از نعمت با سوادی برخوردار شوند به ازای هر نفر که با سواد کنند مبلغ 680 هزار تومان پاداش پرداخت خواهد شد و این موضوع حتما باید با هماهنگی با نهضت سواد آموزی انجام شود.

شیخ الاسلام تاکید کرد: آموزش و پرورش سعی در برطرف کردن بیسوادی در کشور دارد و به همین علت همه دستگاه‌های اجرایی استان باید به کمک این اداره بیایند تا برای باسوادی افراد بی‌سواد اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه قم یک شهر مهاجر پذیر است گفت: تعدادی از افراد بی‌سواد در استان قم اتباع خارجی هستند که ما هیچ فرقی برای این دسته از بی‌سوادان قائل نیستیم و آنها هم می‌توانند با شرکت در کلاس‌های نهضت از پاداش نقدی برخوردار شوند./ فارس

آدرس کوتاه :