جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

مشکل فرهنگ در قم ضعف مدیریتی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مشکل فرهنگ در قم ضعف مدیریتی است


رئیس حوزه هنری استان قم معتقد است مشکل فرهنگ در قم بیش از اینکه کمبود زیرساخت و بودجه باشد، ضعف مدیریتی است.

رئیس حوزه هنری قم:

مجدالدین معلمی ، در بازدید از دفتر خبرگزاری مهر در استان قم با اشاره به مشکلاتی که گروه‌های هنری در قم به آن دچار هستند، ابراز داشت: زیرساخت برای انجام امور فرهنگی در قم وجود دارد اما به دلیل ضعف مدیریت استفاده درستی از آن نمی‌شود.

وی با اشاره به تعطیلی فرهنگسراها در قم، گفت: تالار شهید آوینی ساخته شد تا به عنوان یک فرهنگسرا استفاده شود اما هیچگاه چنین کاربردی پیدا نکرد و فرهنگسراهایی مانند جوان، نور و کلهری هم در سال‌های اخیر تعطیل شده‌اند.

رئیس حوزه هنری قم با اشاره به وجود فرهنگسراهای نور، کلهر و جوان در مناطق کم‌برخودار شهر قم، اظهار داشت: عجیب اینجاست که کسی نمی‌پرسد چرا این فرهنگسراها تعطیل شده است.

وی افزود: شهرداری قم هم چهار فرهنگسرا دارد که می‌خواهد آنها را به بخش خصوصی واگذار کند. وقتی امکانات باید به بخش خصوصی واگذار شود که در بخش دولتی کمبودی نداشته باشیم اما در شرایطی که ما فرهنگسرای فعال در قم نداریم واگذار کردن به بخش خصوصی معنی ندارد.

معلمی ابراز داشت: ما برای حمایت از هنرمندان قمی از کسی طلب پول نداریم بلکه انتظار ما این است که شرایطی فراهم شود تا بتوانیم از همین امکانات موجود استفاده کنیم.

وی ادامه داد: عده‌ای مدام می‌گویند در قم نمی‌شود کار هنری انجام داد درحالی که این حرف غلطی است. ما در قم مشکلی از بابت برگزاری برنامه‌های هنری نداریم اما باید شرایطی ایجاد شود که بتوانیم از زیرساخت‌های موجود استفاده کنیم.

به عقیده رئیس حوزه هنری استان قم، مشکل این استان در عرصه فرهنگ و هنر، پیش از اینکه بودجه و زیرساخت باشد، ضعف مدیریت است.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در حل کردن این مشکلات افزود: رسانه‌های قم بیش از اینکه به مشکلات استانی بپردازند غرق مسائل کشوری شده‌اند و کسی اخبار و نقاط ضعف و قوت موجود در قم را بازگو نمی‌کند.

شهرداری قم نقشه راه فرهنگی ندارد

معلمی به اجرای یک تئاتر در موضوع دفاع مقدس از سوی شهرداری قم با هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی اشاره کرد و گفت: با ۲۰۰ میلیون تومان می‌شد به فعالیت‌های فرهنگی در قم تکانی داد اما این پول را به یک گروه تئاتر اختصاص دادند و این نشان می‌دهد شهرداری قم در امور فرهنگی نقشه راه و مدیریت صحیح ندارد.

وی با اشاره به اینکه مردم قم نیاز به نفس‌کش‌های فرهنگی دارند ابراز داشت: اینکه یک بلندگو دستمان بگیریم و از حجاب و طلاق و دیگر آسیب‌ها صحبت کنیم، مشکلی را حل نمی‌کند بلکه باید این مسائل را از طریق کار فرهنگی حل کرد.

سرپرست خبرگزاری مهر در استان قم هم در این جلسه با اشاره به ‌آمادگی برای انعکاس فعالیت‌های حوزه هنری ابراز داشت: ما آمادگی داریم تا با برگزاری جلسات منظم کارشناسی، آ‌سیب‌های موجود در مدیریت فرهنگی در شهر قم را بررسی کنیم.

محمد مهدی سلیمانی با اشاره به عملکرد خبرگزاری مهر در استان قم در حوزه‌های مختلف، افزود: با وجود کمبودهایی که در عرصه نیروی انسانی متخصص و مسائل مالی وجود دارد در سال‌های گذشته نسبت به کار کیفی رسانه‌ای اهتمام داشته و توان خود را برای اثرگذار بودن در استان به کار گرفته‌ایم./مهر

آدرس کوتاه :