جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مصرف برق در قم به مرز هشدار رسید - صفحه اصلی

 

 

مصرف برق در قم به مرز هشدار رسید

مصرف برق در قم به مرز هشدار رسید


مدیر عامل شرکت توزیع برق استان در برنامه ی گفتگوی خبری با بیان این که پیک مصرف برق کشوری از مرز55هزار و چهارصد مگاوات گذشت گفت:شبکه برق استان به شبکه سراسری متصل است از این جهت میزان برق مصرفی شهروندان قمی به مرز هشدار رسیده است.

 

آهنین پنجه افزود:شرکت توزیع برق استان با توجه به شدت گرما درصدد برق رسانی پایدار به مشترکین است.

 

وی با اشاره به این که استان قم پانصد و سی هزارمشترک برق دارد گفت:مصارف خانگی بیشترین میزان را با 36درصد ،صنعت 27 درصد و کشاورزی 12 درصد برق مصرفی را به خود اختصاص داده است.

 

مدیر عامل شرکت توزیع برق خاطرنشان کرد: میزان برق مصرفی استان قم در سال 95 به ازای هر مشترک از2500 به 2600کیلو وات رسید و این در حالی بود که این افزایش 12 درصدی از میزان متوسط برق مصرفی کشور هم بالاتر بوده است.

 

آهنین پنجه با توجه به فصل گرما ،ساعت پیک مصرف را 12تا16و20تا23 اعلام کرد و گفت:طبق مصوبه استانداری و شورای معاونین، نقطه ی اوج مصرف سال گذشته خرداد ماه بود که امسال به تیر رسید.

 

وی عنوان کرد:دفتر مدیریت مصرف،در قالب طرح  به سامان،تفاهم نامه ای را باآموزش و پرورش منعقد کرد تا  دانش آموزان با مصرف بهینه انرژی آشنا شوند.

 

مدیر عامل شرکت توزیع برق با توجه به این که قطع ناگهانی برق به ماشین آلات صنعتی آسیب می رساند افزود: واحدهای صنعتی می توانند از طریق کنتورهای هوشمندی که زمان پیک مصرف نشان می دهد از میزان برق مصرفی بکاهند.

 

آهنین پنجه گفت:دفتر مدیریت مصرف طرح های تشویقی ویژه بخش کشاورزی در نظر گرفته به این صورت که اگر کشاورزان باصرفه جویی 4ساعته در زمان اوج مصرف،24ساعت برق رایگان استفاده کنند.

 

وی با توجه به این که در صدد توسعه شبکه وسرویس دهی هستیم از افزایش ظرفیت سرویس دهی از دو منطقه برق به 4منطقه خبر داد و گفت:خط دو در حال تعمیر است و خط سه ظرف چند ماه آینده در پردیسان به بهره برداری می رسد.

 

مدیر عامل شرکت توزیع برق افزود:با توجه به فرسودگی و استهلاک تاسیسات برقی طی سال گذشته  بیش از 20هزار کنتور تعویض و پنج هزار و هفتصد کنتور هوشمند نصب شد.

 

آهنین پنجه خاطرنشان کرد:طبق تفاهم نامه سه جانبه ای که با کمیته امداد و بانک منعقد شد،پنل خورشیدی در اختیار خانواده های مدد جو قرار گرفت تا با تهیه ی برق از انرژی خورشیدی منبع درآمدی داشته باشند و هم سعی در استفاده از انژی نو وزیست محیطی  پاک  شود.

 

وی در پایان با توجه به این بخش خانگی بیشترین مصرف را دارد از شهروندان خواست تا با مصرف بهینه خاموشی ها را به حداقل برسانند و در زمان پیک در مصرف برق صرفه جویی کنند.

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.