جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مصلای قدس به بهره‌برداری می‌رسد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مصلای قدس به بهره‌برداری می‌رسد


معاون فرهنگی مصلای قدس گفت: ساختمان مصلای قدس که حدود یک دهه در دست تعمیر بود در سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فرهنگی مصلای قدس قم:

حجت‌الاسلام جواد رهبر امروز در قم از بازگشایی مجدد مصلی قم در ماه‌های آینده خبر داد و بیان کرد: مصلی قدس پس از تعطیلی موقت حدود یک دهه در ماه‌های آینده بازگشایی خواهد شد.

وی با اشاره به تصویب قانونی مبنی بر مقاوم سازی اماکن عمومی گفت: براساس این قانون مصلای قدس به منظور مقاوم‌سازی به صورت موقت تعطیل و تعمیر آن به صورت جدی آغاز شد.

معاون فرهنگی مصلای قدس قم با اشاره به اقدامات انجام شده در ارتباط با مقاوم سازی مصلی ابراز کرد: ستون‌هایی برای مقاوم‌سازی به این ساختمان اضافه شد تا بتواند در مقابل زلزله و سایر حوادث غیر مترقبه مقاومت کند.

رهبر با اشاره به هزینه‌های سنگین برای تعمیر مصلی بیان کرد: مصلی در گذشته وضعیت مناسبی از نظر سیستم گرمایشی و سرمایشی نداشت که این سیستم تعمیر و به روز رسانی شد.

وی با اشاره به طولانی شدن تعمیرات مصلای قدس گفت: با توجه به اینکه تعمیرات و مقاوم‌سازی ساختمان مصلی به صورت فاز به فاز انجام شد زمان برای آماده سازی این ساختمان طولانی شد.

معاون فرهنگی مصلای قدس میزان پیشرفت تعمیرات انجام شده در مصلی را حدود 90 درصد ذکر و بیان کرد: بالکن ضلع شرقی این ساختمان آماده شده و  90 درصد از مرمت فضای داخلی نیز به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه در مدت زمان کوتاهی شاهد بازگشایی کامل مصلی خواهیم بود گفت: در پروسه سه ماهه این مکان برای بهره‌برداری آماده می‌شود.

رهبر همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم شب‌های قدر توسط هیئت محبین اهل بیت (ع) بیان کرد: این هیئت در سال‌های گذشته در مجتمع فرهنگی امام خمینی نسبت به برگزاری مراسم‌های شب قدر اقدام می‌کرد که امسال با توجه به کمبود فضا و هماهنگی‌های انجام شده مراسم شب‌های قدر این هیئت با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در مصلی قدس برگزار می‌شود.

وی به زمان برگزاری مراسم هیئت محبین اهل بیت (ع) اشاره و تصریح کرد: این مراسم به مدت پنج شب از ساعت 22 آغاز تا 2 و 30 دقیقه بامداد ادامه خواهد داشت.

معاون فرهنگی مصلی قدس قم خاطرنشان کرد: بخش فرهنگی مصلای نیز فعال شده و تا چند ماه آینده به صورت رسمی افتتاح می‌شود و با حضور نمازگزاران جمعه مصلی قدس به بهره‌برداری می‌رسد.

آدرس کوتاه :