رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

مطالبات رهبر انقلاب از حوزه و آموزش و پرورش را عملی می‌کنیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: با اجرایی شدن طرح‌ها در ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش، مطالبات رهبر معظم انقلاب از این دو نهاد عملی خواهد شد.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه:

 به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مرتضی مقتدایی در دیدار مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش ضمن تقدیر از فعالیت‌های این ستاد به بیان دیدگاه‌های خود درباره نحوه تعامل بیشتر و سازنده‌تر حوزه و آموزش پرورش پرداخت.

رئیس شورای عالی حوزه علمیه گفت: این تلاش نشانه همان اعتقاد و اخلاص است که از فعالیت‌ها دارید و چون این برنامه را یک کار مفید و لازم در نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌بینید برای به ثمر نشستن آن خالصانه تلاش می‌کنید.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه بنده از گستردگی فعالیت شما در ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش پرورش خبر دارم اظهار کرد: تا کنون طرح‌های بسیار سنجیده، علمی و کار شناسی شده از سوی این ستاد ارائه شده است که اگر اجرا شود، قطعا ثمرات بسیار زیادی به همراه خواهد داشت.

آیت‌الله مقتدایی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها حتی ‌می‌تواند خواسته رهبر معظم انقلاب را هم در مورد همکاری این دو نهاد بر آورده کند، اظهار کرد: این شورا آمادگی هر گونه همکاری برای به تصویب رسیدن طرح‌های 9 گانه این ستاد را دارد و قطعا اگر به صحن شورای عالی بیاید مخالفتی برای به تصویب رسیدن آن نخواهد شد.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: لازم است این طرح‌ها را به شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه خواهران نیز بفرستید تا آنها هم نظرات خود را در این زمینه بیان کنند.

وی افزود: این کار دو فایده دارد، یکی موجب هماهنگی بیشتر طرفین می‌شود و از سوی دیگر، اگر آنها در ابتدای امر در جریان این طرح‌ها قرار بگیرند راحت‌تر می‌توانند تصمیماتی درباره اجرا شدن یا نشدن آن بگیرند.

آیت‌الله مقتدایی افزود: قطعا با اجرا شدن این طرح‌ها در حوزه و آموزش و پرورش، مطالبات رهبر معظم انقلاب از این دو نهاد عملی خواهد شد و همچنین به نفع منافع نظام، کشور، حوزه و آموزش پرورش خواهد بود.

عضو خبرگان رهبری به موضوع توانمندکردن معلمان در سطح آموزش و پرورش به وسیله حوزه اشاره کرد و گفت: توانمند کردن معلمان خیلی مهم است چون این افراد در مناطق مختلف کشور و حتی در دور دست‌ها با قشر جوان و نوجوان سروکار دارند و به تدریس می‌پردازند زمانی که بر مسائل و موضوعات اخلاقی و تربیتی اطلاع داشته باشند و تهذیب نفس را ابتدا از خود شروع کرده باشند بهتر می‌توانند تأثیرگذار باشند./ فارس

آدرس کوتاه :