جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

معرفی برترین‌های مسابقات ورزشی محلی بانوان روستایی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

معرفی برترین‌های مسابقات ورزشی محلی بانوان روستایی در قم


دبیر هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی استان قم از مشخص شدن تیم‌های برتر جشنواره بازی‌های ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی بانوان قم خبر داد.

دبیر هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی قم خبر داد

جلال سعادتمند امروز در قم، اظهار کرد: بازی‌های بومی‌محلی متنوعی در بین روستائیان قم رایج است که با برنامه‌ریزی انجام شده طبق تقویم سال 1394 هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی استان سعی در برگزاری مسابقات متنوع آنها داریم.

وی ادامه داد: قم دارای پنج بخش تابعه است که هر یک از این بخش‌ها روستاهای زیادی زیر مجموعه خود دارند و البته با تلاش‌های صورت گرفته توسط اداره کل ورزش و جوانان استان قم در حال حاضر اکثر روستاها و بخش‌های تابعه قم از امکانات و فضای ورزشی مناسبی برخوردار هستند.

دبیر هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی استان قم افزود: حتی بر اساس آمار اداره کل ورزش و جوانان استان قم، هم اکنون سرانه فضاهای روباز و سرپوشیده موجود در بخش‌های تابعه قم از سرانه فضاهای ورزشی موجود در شهر مقدس قم بیشتر است.

وی یاد آور شد: سعی کرده‌ایم که با یک برنامه‌ریزی مدون در هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی استان قم از این امکانات و فضاهای ورزشی بهره‌برداری خوبی انجام بدهیم و ورزشکاران نخبه و مستعدی که دور از شهر و در روستاها هستند را شناسایی کرده و به سطح اول ورزش استان و کشور معرفی کنیم.

سعادتمند در ادامه به برگزاری جشنواره ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی ویژه بانوان بخش‌های تابعه استان قم اشاره کرد و افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در هیئت‏، این جشنواره با شکوه با حضور 90 نفر از بانوان روستایی علاقمند به ورزش از تمام بخش‌های تابعه استان قم برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره به میزبانی اداره ورزش و جوانان و هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی بخش خلجستان قم در سه رشته ورزشی شامل طناب کشی، والیبال و هفت‌سنگ برنامه‌ریزی شد و در سطح کیفی بسیار خوب به انجام رسید.

دبیر هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی استان قم با اشاره به برترین‌های این دوره از مسابقات، اضافه کرد: در رشته والیبال که بازی‌های آن از جذابیت بالایی برخوردار بود تیم بانوان جعفریه عنوان قهرمانی را کسب کرد و تیم‌های مرکزی و خلجستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

وی یادآور شد: مسابقات رشته طناب‌کشی جشنواره ورزش روستایی و بازی‌های بومی‌محلی بانوان قم نیز جذاب و تماشایی بود و در نهایت تیم سلفچگان موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی شد، ضمن اینکه تیم کهک عنوان دومی را به دست آورد و جایگاه سومی به تیم بخش مرکزی رسید.

سعادتمند ابراز کرد: در پایان رقابت‌های رشته هفت‌سنگ که یکی از بازی‌های تماشایی بومی‌محلی به شمار می‌رود، تیم بانوان بخش خلجستان توانست در رقابت با دیگر حریفان خود عنوان قهرمانی را به دست بیاورد، ضمن اینکه تیم کهک دوم شد و تیم بخش جعفریه به مقام سومی این دوره از رقابت‌ها دست یافت.

دبیر هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی استان قم در پایان اظهار کرد: مراسم پایانی و اهداء جوایز تیم‌های برتر این جشنواره با حضور معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم، رئیس اداره ورزش روستایی و مسئول ورزش بخش خلجستان برگزار شد.

// فارس

آدرس کوتاه :