جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

معضلات زیست محیطی قم با کمک تشکل‌های مردمی حل می‌‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

معضلات زیست محیطی قم با کمک تشکل‌های مردمی حل می‌‌شود


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر نقش مؤثر و بی بدیل تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی استان در برطرف کردن معضلات زیست محیطی و تحقق اهداف و برنامه‌ها در این جهت تاکید کرد.

دانیالی خبر داد؛

سید رحمان دانیالی در دیدار با مدیران و اعضای تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی استان قم اظهار داشت: تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه و افزایش آگاهی‌ها و ایجاد حساسیت عمومی در این جهت از مهم‌ترین اقداماتی است که برای حفظ و حراست از محیط زیست باید در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم افزود: تشکل‌های مردم نهاد که در بطن جامعه حضور داشته و افرادی آگاه و توانمند در عرصه محیط زیست بشمار می‌روند، قطعاً می‌توانند بهترین برنامه‌ها و اقدامات را در جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی با همکاری، همفکری و هماهنگی حفاظت محیط زیست استان قم و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط انجام دهند.

وی با اشاره به وجود مراکز متعدد علمی و پژوهشی در استان، خاطرنشان کرد: استان قم به لحاظ جایگاه علمی و تحقیقاتی دارای توانمندی و ظرفیت‌های گسترده ای است که باید از این فرصت ارزشمند برای انجام پژوهش‌های کاربردی و عملیاتی استفاده کرده و چالش‌های زیست محیطی را به صورت علمی و هوشمندانه مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیست محیطی، مناطق طبیعی و گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری استان به خوبی برای مردم معرفی نشده است، نقش تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی در این جهت را مورد توجه قرار داد و گفت: همگام با توسعه و پیشرفت صنعتی در استان قم، باید ملاحظات زیست محیطی را نیز مورد توجه قرار دهیم.

اعضای تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی استان قم نیز در این نشست، ضمن تاکید بر افزایش همکاری‌ها و تعامل با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم و برگزاری جلسات منظم و مستمر، برخی معضلات و چالش‌های محیط زیست استان را تبیین کرده و خواستار تدوین برنامه‌های جامع و گسترده برای برطرف کردن این معضلات با همفکری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط شدند.

آدرس کوتاه :