جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

معماری قم از هنر فاصله گرفته است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

معماری قم از هنر فاصله گرفته است


عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: معماری قم از هنر فاصله گرفته و به سمت ساخت و سازهای سودجویانه حرکت کرده است به همین علت مفاهیم مورد نیاز را نداشته و بر اساس اقلیم و عدالت ایجاد نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم:

مصطفی سعادت‌طلب امشب در نشست بنیاد قم‌پژوهی که در موسسه آموزشی طلوع مهر برگزار شد، با بیان اینکه ضرورت کنگره تاریخ شهرسازی و معماری قم به خوبی قابل احساس است، اظهار کرد: فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در این حوزه نمی‌تواند پاسخگوی نیازها باشد.

وی با تاکید بر اینکه کنگره تاریخ شهرسازی و معماری قم اقدامی برای معرفی شهر قم است، اضافه کرد: امیدواریم این کنگره آغاز مطلوبی برای توسعه فعالیت‌های پژوهشی باشد.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: بسیاری از ردپاهای تاریخی در شهر قم وجود دارد که نسبت به آنها بی‌توجه هستیم درحالی که این آثار تاریخی باید شناسایی و معرفی آنها به اقشار مختلف جامعه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه حفظ هویت آثار تاریخی در قم باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در حوزه شهرسازی و معماری باید نسبت به مباحث اجتماعی نگاه ویژه داشته باشیم.

سعادت‌طلب برگزاری کنگره تاریخ شهرسازی و معماری قم را اقدامی برای پویایی پژوهشگران قمی دانست و عنوان کرد: معماری قم از هنر فاصله گرفته و به سمت ساخت و سازهای سودجویانه حرکت کرده است به همین علت مفاهیم مورد نیاز را نداشته و بر اساس اقلیم و عدالت ایجاد نشده است.

آدرس کوتاه :