جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

مقام سوم دو و میدانی‌کار قم در مسابقات انتخابی تیم ملی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مقام سوم دو و میدانی‌کار قم در مسابقات انتخابی تیم ملی


دبیر هیئت دو و میدانی استان قم از موفقیت نماینده این هیئت در کسب مقام سوم و نشان برنز مسابقات انتخابی تیم ملی دو و میدانی خبر داد.

دبیر هیئت دو و میدانی استان قم خبر داد

محمدرضا اسحاقی امروزدر قم، اظهار کرد: امسال دو و میدانی قم شروع خوبی داشت و در رده‌های سنی مختلف اعم از نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان قهرمانی کشور، قهرمانی مناطق کشور و مسابقات آغاز فصل دو و میدانی ایران موفقیت‌های خوبی به دست آورد.

وی ادامه داد: در رقابت‌های آغاز فصل دو و میدانی کشور که برترین‌های ایران در آن حضور داشتند و جنبه انتخابی تیم ملی برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا را نیز داشت سه نماینده قم یعنی رضا ملک‌پور، محمدمحسن ربانی و میلاد دریساوی موفق به کسب رتبه و رفتن روی سکو شدند.

دبیر هیئت دو و میدانی استان قم اضافه کرد: امسال شرایط بسیار خوبی در دو و میدانی داریم زیرا در تمام رده‌های سنی دو و میدانی‌کاران قم توانمند و آماده‌اند و موقعیت مطلوبی فراهم است تا کمی مورد حمایت قرار بگیریم و یک تیم کاملا بومی به رقابت‌‌های لیگ برتر دو و میدانی کشور نیز معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دو و میدانی قم ظرفیت بسیار بالایی دارد و تنها مشکل ما این است که از نظر مالی در محدودیت هستیم و این امکان که بتوانیم بودجه مناسب برای تشکیل یک تیم قوی برای حضور در مسابقات لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور را فراهم کنیم وجود ندارد.

اسحاقی در ادامه به موفقیت رضا ملک‌پور دو و میدانی‌کار جوان قم در کسب سکوی سوم کشور اشاره کرد و یادآور شد: با پایان یافتن مسابقات انتخابی تیم ملی دو و میدانی کشورمان، رضا ملک‌پور جوان آینده‌دار دو و میدانی قم بر سکوی سوم کشور جای گرفت و توانایی‌های خود را نشان داد.

وی با بیان اینکه ملک‌پور آینده‌ درخشانی در این رشته دارد، اضافه کرد: نفرات برتر رقابت‌های انتخابی تیم ملی دو و میدانی کشور در حالی معرفی شدند که در این میان رضا ملک‌پور دونده خوش‌آتیه و جوان قم توانست با ثبت رکورد 53 ثانیه و 98 صدم ثانیه در رشته 400 متر با مانع عنوان سومی این رقابت‌ها را کسب کند.

دبیر هیئت دو و میدانی استان قم ابراز کرد: با اعلام رسمی صورت گرفته از سوی فدراسیون دو و میدانی کشورمان، این مرحله از رقابت‌های انتخابی درون اردویی تیم ملی دو و میدانی به میزبانی پیست تارتان و چمن مطلوب مجموعه ورزشی سردار جنگل شهرستان رشت به انجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها برای شناخت نفرات برتر دو و میدانی کشور و دعوت برترین‌ها به اردوهای آماده سازی برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا انجام پذیرفت در حالی که مسابقات قهرمانی آسیا 2015 در کشور چین و به میزبانی شهر ووهان چین برگزار خواهد شد.

// فارس

آدرس کوتاه :