جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

مقام ششم کشتی‌گیر قم در نخستین تجربه بین‌المللی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مقام ششم کشتی‌گیر قم در نخستین تجربه بین‌المللی


کشتی‌گیر نوجوان استان قم نتوانست تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان را در جام بین‌المللی کشور ترکیه به مدال برساند.

در رده سنی نوجوانان به دست آمد

رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام آتالای و ارکان ترکیه آخرین فرصت برای ملی‌پوشان حاضر در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان است تا شایستگی‌ها و توانمندی‌های خود را برای قرار گرفتن در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات برون مرزی سال 2015 نشان بدهند.

این در حالی است که بر اساس تقویم فیلا، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا قرار است به میزبانی کشور هندوستان به انجام برسد و مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان نیز در مردادماه به میزبانی کشور بوسنی و هرزگوین برگزار خواهد شد.

کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان به منظور اعزام تیم ملی به مسابقات بین‌المللی ترکیه، اسامی فرنگی‌کاران ملی‌پوش را در حالی اعلام کرد که یک کشتی‌گیر استان قم نیز همراه با تیم نوجوانان عازم ازمیر محل برگزاری این رقابت‌ها شدند.

فرنگی‌کار مستعد و آینده دار استان قم به منظور شرکت در مسابقات بین‌المللی کشتی آتالای و ارکان ترکیه، تمرینات زیادی را انجام داده بود تا با پیوستن به سایر نفرات اعزامی به ازمیر پایتخت این کشور در وزن 42 کیلوگرم مسابقات این جام به میدان برود.

این در حالی است که مسابقات کشتی آزاد و فرنگی بین‌المللی جام آتالای و ارکان کشتی ترکیه از روز شنبه نهم خرداد ماه در ازمیر ترکیه آغاز شده و امروز در حالی پیگیری شد که در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان مهدی قربانی به عنوان کشتی‌گیر استان قم عضویت داشت.

بر این اساس در وزن 42 کیلوگرم مهدی قربانی برای حضور در این رقابت‌ها همراه با تیم منتخب کشورمان عازم ترکیه شده‌ و هیئت کشتی قم امیدوار بود که این فرنگی کار که دارنده عنوان نایب قهرمانی آخرین انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در سال 1394 است، از ترکیه با دست پر بازگرد اما این مهم رخ نداد و این کشتی‌گیر در مجموع رتبه ششم این وزن را کسب کرد تا بدین ترتیب از کسب مدال این پیکارها ناکام شود.

دیگر نماینده ایران در وزن 42 کیلوگرم یعنی امید آرامی با شکست تمام رقبا به مدال طلا دست یافت و بدین ترتیب بالاتر از قربانی خود را به عنوان نفر نخست این وزن برای همراهی ایران در مسابقات جهانی و آسیایی معرفی کرد.

همچنین دیگر نمایندگان کشورمان در روز نخست مسابقات جام آتالای و ارکان ترکیه صاحب یک مدال طلا و یک نقره شدند در حالی که در وزن 54 کیلوگرم نیز محمد غلامی به مدال نقره رسید و البته مهدی حسنی‌نژاد و محمدرضا دیارخواه نیز در اوزان 50 و 85 کیلوگرم امروز یکشنبه به میدان خواهند رفت.

آدرس کوتاه :