جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ملت ایران بر سر آرمان های خود ایستاده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ملت ایران بر سر آرمان های خود ایستاده است


امام جمعه موقت قم ضمن قدردانی از تلاش ها و مجاهدت تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان، گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی همچنان با قدرت و صلابت بر سر ارزشها و آرمان های خود ایستاده است.

حجت الاسلام اعرافی؛

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: مردم کشورمان هیچ گاه بر سر اصول و آرمان های خود معامله نمی کنند و هرگز به دلیل فشارها و سختی ها از ارزش ها و اعتقادات خود عقب نخواهند نشست.

وی در ادامه افزود: دولتمردان آمریکا و کشورهای غربی بدانند که جمهوری اسلامی ایران به تقاضای آنها و به جهت احترام به افکار عمومی جهان و صلح جهانی بر سر میز مذاکره آمد و غربی ها هرگز نباید تصور کنند که تحریم ها و تهدیدات دشمنان اندکی در ایستادگی و مقاومت ملت ایران تاثیرگذار بوده است.

رییس جامعه المصطفی العالمیه توفیقات و پیشرفت های بدست آمده در توافق نامه هسته ای با گروه 1+5 را وابسته به دلایل گوناگون دانست و گفت: قطعا این موفقیت به دلیل هوشمندی و درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، تبحر و تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای و عظمت و مقاومت ملت غیور ایران اسلامی، است.

وی با اشاره به برخی تفاوتهای توافق نامه برجام و قطعنامه شورای امنیت، خاطرنشان کرد: همانطور که در بیانیه وزارت امور خارجه نیز آمده است، جمهوری اسلامی ایران آنچه اضافه بر توافقنامه در قطعنامه آمده باشد را نخواهد پذیرفت و هرگز مبارزه با ظلم و استکبار و دفاع از حق و حقیقت را کنار نمی گذارد.

اعرافی همچنین تصریح کرد: امروز همه مردم و مسوولان باید با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی، وحدت و انسجام درونی کشور را حفظ و حراست کرده و بدانند که اگر ما وحدت خود را از دست بدهیم، دشمنان لحظه ای به ملت ایران رحم نمی کنند و قطعا آنها پیشرفت و تعالی و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی را نمی خواهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور گفت: نماز جمعه پایگاه عبادت و سیاست و جایگاه حماسه آفرینی و رشد معنوی و معرفتی جامعه ماست که در پرتو انقلاب اسلامی و گفتمان امام راحل(ره) جان تازه ای گرفته و باید پایگاهی برای حضور فعال و چشمگیر جوانان باشد.

خطیب جمعه قم اظهار داشت: شبکه گسترده نماز جمعه در ایران اسلامی با کارکردهای مختلف سیاسی و اجتماعی، شبکه بسیار مقدسی است که از یک سو به ولایت و امامت تکیه زده و از سوی دیگر زبان گویای مردم و جامعه است و باید برای رشد و تعالی این جایگاه همت و تلاش مضاعف گمارده شود.

وی همچنین سالروز تخریب قبور ائمه اطهار(ع) در بقیع را مورد توجه قرار داد و گفت: این اقدام جاهلانه یک حرکت ضد فرهنگی از سوی گروهی گمراه و منحرف است که امروز جنایات بسیاری را در جهان اسلام رقم زده و مسلمانان باید این فرقه انحرافی که موجب تفرقه و تضعیف اسلام و مسلمین است را به خوبی بشناسند و از آن دوری کنند.

اعرافی همچنین با اشاره به ششم مردادماه روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، این مقوله را بسیار مهم و ارزشمند دانست و گفت: نسل جوان امروز بعضا اهل کار و تلاش نبوده و ذوق و شوق لازم برای تولید را ندارد، بنابراین مسوولان باید روحیه کارآفرینی را در جامعه و در میان نسل جوان گسترش داده و آموزش های فنی و حرفه ای را نیز در این جهت به کار بگیرند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های حجت الاسلام محمدصادق صالحی منش استاندار سابق قم و خوش آمد گویی به سید مهدی صادقی استاندار جدید قم، تصریح کرد: استان قم کارکرد و جایگاهی ملی و فراملی دارد و مسوولان باید برای رفع نیازها و رسیدگی به امور این خطه مقدس توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

آدرس کوتاه :