جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

ملت شعار همدلی و همزبانی را در انتخابات به نمایش می‌گذارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ملت شعار همدلی و همزبانی را در انتخابات به نمایش می‌گذارند


معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امسال یکی از شیرین‌ترین میوه‌های شعار همدلی و همزبانی، حضور پرشور و فراگیر ملت در انتخابات خواهد بود و امیدواریم شاهد سرافکندگی دشمن باشیم.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

جت‌الاسلام صادق گل‌زاده امروز در قم گفت: انتخابات پدیده مبارکی است که بر اساس آموزه‌های دینی در کشور پایه‌گذاری شد چون پیامبر اسلام و اهل بیت در سیره گفتاری و کرداری خود همواره به مسئله مشورت و نظر اکثریت توجه می‌کردند.

وی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام بالاترین مقام علمی و معنوی را در میان همه انسان‌های تاریخ دارند اما با این حال خدا در قرآن به ایشان دستور مشورت با دیگران می‌دهد و نظرخواهی از مسلمانان را خواستار می‌شود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه انتخابات یکی از برکات انقلاب و یادگار ماندگار امام راحل است، گفت: انتخابات میوه قانون اساسی و ولایت فقیه پشتیبان دموکراسی و مردم‌سالاری است و اگر ولایت فقیه نبود به اسم مدنیت ‌و دموکراسی درگیر غوغاسالاری و دیکتاتوری می‌شدیم.

وی افزود: جمهوریت نظام در مسئله انتخابات جلوه‌گر می‌شود و دشمنان داخلی که ادعای وجود دیکتاتوری در کشور دارند را سرافکنده می‌کند.

گل‌زاده با اشاره به حضور اهل سنت در انتخابات ابراز کرد: اهل سنت و اقلیت‌های دینی ایران خود را فرزند وطن می‌دانند و شرکت در انتخابات را خدمت به کشور و وظیفه خود به حساب می‌آورند به همین دلیل تاکنون همواره حضور فعال و پرشوری داشتند و طبق اطلاعاتمان از مناطق سنی‌نشین، حضور پررنگ و ارزشمند این عزیزان را در انتخابات پیش‌رو پیش‌بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: طبق قانون اساسی و قوانین مرتبط، همه مردم با گرایش‌های مذهبی مختلف می‌توانند در انتخابات حضور فراگیر و چشمگیری داشته باشند و تاثیرگذاری انتخابشان بر سرنوشت کشور را به تصویر بکشند.

گل‌زاده انتخابات را بیانگر اعتماد مردم به نظام دانست و گفت: مشارکت در انتخابات به معنای رأی به ایران، نظام اسلامی، ولایت فقیه، قانون اساسی، وحدت، تقریب و همبستگی امت اسلامی است و تثبیت بیش از پیش نظام را رقم می‌زند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به تلاش دشمن برای منصرف کردن اهل سنت از حضور در انتخابات اظهار کرد: کسانی که مصلحت اهل سنت ایران را نمی‌خواهند و از ترفندهای گوناگون تبلیغاتی برای منصرف کردنشان از حضور در انتخابات تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در هیچ کشوری از اهل سنت پشتیبانی نمی‌کنند، گفت: اکنون در کشورهای مختلف دنیا به ویژه سوریه، عراق، لیبی، مصر و چندین کشور دیگر شاهد رفتار وحشیانه دشمن با همه مردم از جمله اهل سنت هستیم بنابراین دشمنان اسلام حتی آن‌هایی که خودشان ادعای مسلمانی دارند هیچ اقدامی به نفع پیروان هیچ مذهبی انجام نمی‌دهند و تنها در پی رسیدن به اهداف شوم خود هستند.

گل‌زاده جریان تکفیر را دشمن مشترک شیعه و سنی توصیف کرد و گفت: در هر کشوری که رد پای جریانات تکفیری به چشم می‌خورد، شاهد مورد ستم واقع شدن شیعه و سنی هستیم چون سران این گروه‌های تروریستی تنها اسم اسلام را یدک می‌کشند و در باطن هرگز به هیچ دینی مقید نیستند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه وهابیت به دنبال بهره‌کشی از اهل سنت است گفت: وهابیت با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای خود و با طرح شعارها و سخنان به ظاهر جذاب به دنبال بهره‌کشی از اهل سنت ایران برای دشمنی با نظام است اما قطعا ملت فهیم ایران توطئه‌های دشمن را می‌فهمند و بازیچه دست آنان نمی‌شوند.

وی علمای اهل سنت را پشتیبان وحدت اسلامی توصیف کرد و گفت: حضور علمای اهل سنت در کنفرانس‌‌ها و کنگره‌های وحدت و همچنین سخنرانی‌های آن‌ها ثابت می‌کند که اهل تسنن واقعی به دنبال ایجاد وحدت و جلوگیری از تنش میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی هستند.

گل‌زاده با اشاره به شعار امسال ابراز کرد: امسال یکی از شیرین‌ترین میوه‌های شعار همدلی و همزبانی، حضور پرشور و فراگیر ملت در انتخابات خواهد بود و امیدواریم شاهد سرافکندگی دشمن باشیم. / فارس

آدرس کوتاه :