رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

ملت گزینه مقابله با آمریکای متجاوز را پیش روی خود دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ملت گزینه مقابله با آمریکای متجاوز را پیش روی خود دارد


امام جمعه قم گفت: موضع‌گیری‌های اخیر آمریکایی‌ها نشان داد ساده‌اندیشان و کسانی که کعبه آمالشان را آمریکا می‌دانستند در اشتباه هستند.

آیت‌الله سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم:

آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه (س) بیان کرد: اگر کسی به خاطر رسیدن به مطاع دنیا می‌خواهد در حد زبان مسلمان شود قرآن می‌گوید اسلام او ارزشی ندارد و این حکم به عصر پیامبر اختصاص ندارد بلکه در همه عصرها جاری است، چرا که این اسلام نه تنها اثری ندارد بلکه سبب کفر و نفاق می‌شود و ما این گونه اسلام و مسلمانان را اسلام‌ و مسلمانان بدلی می‌نامیم که از صدر اسلام تاکنون ضربات جبران‌ناپذیری به مسلمان وارد کرده‌اند.

وی بیان کرد: هرچه اسلام بدلی توسعه یابد هیچ خطری برای استکبار ندارد و کفار  و مشرکین مشوق چنین اسلام و مسلمانانی هستند. در جهان یک میلیارد و 700 میلیون نفر مسلمان هستند و دشمنان تاکنون 50 کشور اسلامی ایجاد کرده و می‌خواهند این تعداد را به 70 کشور برسانند.

امام جمعه قم بیان کرد: استکبار جهانی می‌خواهد الگوی اسلامی سلفی، داعش و تکفیری، اسلام پادشاهی مثل قطر، عربستان و بحرین و اسلام لیبرالی مثل ترکیه را در کشورهای اسلامی حاکم کند.

وی گفت: تنها کسی که در این عصر و زمان خواب و رویای شیطان‌صفتان برای تجزیه کشورهای اسلامی را باطل کرده است امام خمینی (ره) بود و مراجع تقلید شیعه و ملت شریف ایران و پیروان امام در سراسر جهان در این مسیر ایفای نقش کردند.

سعیدی با اشاره به اینکه اسرائیل سال‌ها در منطقه به اسلام‌های بدلی زور می‌گفت، تصریح کرد: امام درسی به دنیا داد و اسلام ناب را به دنیا معرفی کرد و شاهد هستیم که عده‌ای اندک از پیروان اسلام ناب در غزه و لبنان اسرائیل را به خاک مذلت کشاندند.

وی بیان کرد: امروز اسلام ناب محمدی (ص) نه تنها تمام‌قد در برابر کفار و مشرکین ایستاده است بلکه پرده از چهره منافق و کریه کسانی که خود را خادم مسلمانان می‌دانستند برداشته است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) حملات سعودی‌ها به یمن را نشانه شکست این نوع تفکر و توطئه دانست و گفت: امام خمینی (ره) در برخورد با اسلام‌های بدلی از پیامبر (ص) الگو گرفت و از این نوع اسلام در عصر کنونی به اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی یاد شده است.

وی با گرامیداشت 18 اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: هدف از تشکیل این سازمان تسکین آلام انسان‌ها و پیشرفت بهداشت عمومی است و برای خدمت‌گزاران فداکار آرزوی توفیق می‌کنیم.

سعیدی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با معلمان بیان کرد: رهبر انقلاب در این دیدار مهم‌ترین ویژگی استاد مطهری را معلم بودن همراه با اخلاص و تلاشی خستگی‌ناپذیر عنوان کردند و درباره این قشر فداکار توصیه‌هایی به مسئولان داشتند، چراکه معلمان نقش مهمی در تربیت نسل با ایمان دارند و مسئولان باید نگاهی ویژه به معلمان داشته باشند و از رنج و محنت این عزیزان را بکاهند.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: ایشان در خصوص این سند فرمودند لازمه نتیجه‌بخش بودن این سند اجرای منسجم و کامل مفاد آن است.

امام جمعه قم بیان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار همچنین به موضوع نحوه برخورد مقام‌های آمریکا با ملت ایران همزمان با مذاکرات هسته‌ای پرداختند و فرمودند ایران با جمعیتی بالغ بر 70 میلیون نفر دارای شجاعت و عزم مثال‌زدنی است و همیشه از هویت و شخصیت خود دفاع کرده است و در هشت سال دفاع مقدس ملاحظه کردید همه قدرت‌های جهان تلاش کردند این ملت را به زانو در بیاورند ولی نتوانستند و بعد از آن با تحریم‌های فلج کنند، در صدد لطمه زدن این کشور پیش آمدند ولی ایران با وجود رهبری شجاع، فقیه و قهرمان همچون حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در برابر همه دنیا ایستادگی کرد.

وی با اشاره به اینکه این موضع‌گیری‌ها نشان داد ساده اندیشان و کسانی که کعبه آمالشان را آمریکا می‌دانستند در اشتباه هستند بیان کرد: برخی‌ها سخن از پایان آمریکاستیزی به میان می‌آوردند در حالی که آمریکای کینه‌توز و پیمان‌شکن اگر تن به مذاکره داده است به مذاکرات و نتیجه آن شدیدا نیاز دارد، وگرنه بر اساس خوی استکباری دلش با ملت یاران و جهان اسلام نرم نمی‌شود.

سعیدی بیان کرد: امروز از یک سو حمایت آشکار آمریکا از رژیم پست، پلید و کودک‌کش آل‌سعود در کشتار مردم یمن را مشاهده می‌کنیم و از سوی دیگر رفتار غیرمنطقی آنها در مذاکره با ایران را می‌بینیم و آنها در شرایطی که در حال مذاکره هستند سخن از گزینه نظامی، تحریم و تهدید به میان می‌آورند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در دفاع از کشور گزینه مقابله با آمریکای متجاوز را پیش روی خود دارد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بعد از تشکیل و گذراندن هشت سال دفاع مقدس آموخت که باید برای جنگ‌های طولانی قدرت‌سازی کند و اگر آمریکایی‌ها گزینه نظامی را انتخاب کنند نیروهای مسلح ناوها و پایگاه‌های آمریکایی‌ها را به آتش می‌کشند.

امام جمعه قم ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده ما که مورد حمایت ملت سربلند و مقتدر ایران هستند با رعایت خطوط اصلی به مذاکرات ادامه دهند ولی به هیچ وجه این تیم زیر بار تحمیل، زور و تحقیر نمی‌رود.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت امام موسی بن جعفر (ع) در هفته آینده گفت: امام هفتم اسطوره صبر و مقاومت در برابر دشمنان خداست و هارون‌الرشید سخت‌ترین شکنجه‌ها را نسبت به حضرت اعمال کرد ولی نتوانست مقاومت حضرت را در هم بشکند.

سعیدی گفت: باید ملت ولایتمدار ایران برای آن امام مظلوم اقامه عزا کند و در مشهدالرضا، قم و شیراز که مفتخر به همجواری با فرزندان این امام همام هستند باید این مجالس با رونق بیشتری برگزار شود.

منبع: خبرگزاری فارس

آدرس کوتاه :